Aquamen

Буріння і облаштування свердловини Чіткість Якість Відповідальність

Септик на суглинку

Септик на суглинку

Встановлення септика в приватному будинку замість вигрібної ями має безліч переваг. Насамперед, за умови правильного встановлення та експлуатації, він не виділяє неприємних запахів. По-друге, деякі типи септиків здатні забезпечити 95% ступінь очищення стічних вод, які можуть бути надалі використані, наприклад, для поливу городу. По-третє, системи потребують значно меншої кількості викликів асенізаторських машин для видалення твердих нечистот.

☝ Однак, якщо на вашій земельній ділянці переважає суглинний ґрунт, встановлення септика хоч і можливе, але потребує врахування деяких нюансів цього виду ґрунту.

Що таке суглинок і його властивості

Суглинок - це ґрунт, що складається з дрібних частинок глини та піску. На території України цей тип ґрунту переважно поширений у Житомирській області, північній частині Київської. Крім цього, його можна зустріти у Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

Відмінною особливістю цього ґрунту є низька водопроникність. Якщо пісковики здатні пропускати до 100% вологи, тут цей показник не перевищує 20%. Крім цього, суглинок відрізняється рухливістю, особливо навесні в період відлиги. Трапляються випадки, коли через зсув ґрунту пошкоджувалися не тільки каналізаційні труби, а й самі септики.

Незважаючи на наявність певних труднощів, встановити індивідуальну систему каналізації в суглинку можна, але для цього потрібно дотримуватися певних технічних вимог.

Рекомендації щодо вибору та підготовки септичної системи

Пристрій септиків для суглинків не відрізняється від застосовуваних для інших типів ґрунту. Найпростіша система являє собою дві ємності, з'єднані між собою переливами. Перша виконує роль відстійника, де грубі частинки осідають на дно; рідина залишається зверху і через переливну трубу надходить у другий резервуар, який називається дренажним.

Функція дренажу полягає в тому, щоб забезпечити вільне проникнення відстояних стічних вод у ґрунт для природного доочищення. У складніших септичних системах з аерацією і трьома ємностями вдається домогтися рівня фільтрації, яка може досягати 95%.
Як і у випадку з іншими типами ґрунту, в суглинок встановлюють будь-який тип септиків із різних матеріалів. Це можуть бути цегляні очисні споруди, пластикові ємності або бетонні кільця. Вибір конкретного варіанту залежить виключно від уподобань і наявного бюджету, оскільки в кожному випадку вартість монтажних робіт буде різною.

Під час вибору місткості септика обов'язково враховується, скільки людей проживає в будинку. Вважається, що одна людина на добу виробляє близько 150 літрів стічних вод. Однак тут потрібно додатково брати до уваги низьку проникність суглинку, тому й септик вибирають із запасом. Наприклад, місткість для сім'ї з 3 осіб має бути не менше 2000 літрів.

☝ Якщо планується використовувати септик з аерацією, одразу потурбуйтеся про прокладання лінії електропостачання для живлення електродвигуна компресора. 

установка-септика-на-суглинке

Особливості встановлення септика на суглинку

Перш ніж приступити до встановлення обладнання, необхідно виконати геологічне і гідрологічне дослідження, оцінити склад суглинку, визначити його проникність води. Наявність цих даних дасть змогу з'ясувати, який тип дренажу буде максимально ефективним.

Глибина встановлення ємностей септика має бути вищою за ґрунтові води і нижчою за глибину промерзання ґрунту. Це потрібно, щоб попередити підтоплення навесні і замерзання взимку.

Незалежно від матеріалу виконання ємностей септичної системи вони обов'язково мають бути додатково закріплені до бетонної основи. Септики з бетонних кілець бетонуються вже після зведення, пластикові - відразу під час монтажу. Останні фіксуються за допомогою сталевих тросів або арматури.

Вибір дренажної системи здійснюється, виходячи з товщини суглинистого шару. Якщо він становить 1-1,5 м від поверхні, можна встановлювати звичайний дренажний колодязь, тільки з більшою глибиною. В іншому разі потрібно побудувати дренажне поле, яке за рахунок своєї площі компенсує погану водопроникність суглинку.

У процесі прокладання трубопроводу використовують тільки вуличні каналізаційні труби, які відрізняються більшою товщиною стінок і міцністю. А всі стики ретельно герметизують.

Обслуговування септиків у суглинку

Встановлений септик у суглинку або в іншому типі ґрунту, для підтримання його працездатності виконують такі дії:

  1. Чистка відстійника. Надмірна кількість твердих речовин у відстійнику може знизити його ефективність і негативно позначитися на якості очищення. Тому рекомендується раз на 3 роки виконувати його чистку асенізаторською машиною.
  2. Додавання біоактивних препаратів. Для запобігання виникненню процесів гниття слід періодично додавати бактерії для підтримання оптимального "мікроклімату" та ефективної переробки відходів.
  3. Перевірка допоміжного обладнання. Якщо в септику встановлено насоси, а для аерації компресор, їх бажано постійно перевіряти на працездатність. Для цього достатньо здійснювати регулярний огляд. Звертайте увагу, чи немає протікання, слідів зносу або перегріву.

Усе, крім роботи асенізаторської машини, ви можете виконувати своїми руками або довіритися майстрам.

Суглинок - септику не перешкода

Грамотний підхід в організації септичної системи дає змогу виконати встановлення обладнання в найскладнішому ґрунті. Головне - все правильно розрахувати, провести відповідні дослідження або просто звернутися до професіоналів з "Aquamen", які спеціалізуються на наданні подібних послуг.
Фахівці компанії мають великий досвід, вони виконають усі необхідні випробування, розроблять детальний проєкт і реалізують його за мінімальний термін. Вам залишається тільки зв'язатися з менеджером "Aquamen" і узгодити дату і час, коли приїде замірник компанії.

07.23.2023
Категорія: Каналізація
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description