Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Що робити, якщо септик смердить?

Що робити, якщо септик смердить?

Септики — ефективна альтернатива вигрібним ямам. Він влаштований таким чином, що повністю переробляє стоки, а отримана на виході вода може використовуватися для поливу рослин. Це автономна каналізація, яка при правильному встановленні роками експлуатується без будь-якого втручання.

Проблема в тому, що септики дуже чутливі. Помилки під час монтажу або порушення правил експлуатації призводять до виникнення неприємного запаху, усунення якого вимагає наявності знань і досвіду.

Як влаштований септик для будинку?

Розуміння, як працюють септики, є головною умовою, що дає змогу розібратися в причині виникнення неприємного запаху.

Автономні очисні установки діляться на такі види:

  1. Пластикові септики. Відрізняються повною герметичністю, що дає змогу встановлювати їх у місцях із підвищеним рівнем ґрунтових вод.
  2. Біосептики. Мають високий показник очищення стоків. На виході ви отримуєте воду, на 99% очищену від домішок.
  3. Септики з бетонних кілець. Доступний і ефективний варіант індивідуальної системи каналізації для приватного будинку.

Незважаючи на відмінності в матеріалах і конструкції, принцип роботи всіх септиків однаковий. Спочатку стоки потрапляють у ємність з анаеробними бактеріями, які переробляють їх. Далі вода проходить одну або дві стадії відстоювання, видаляється на дренажне поле або використовується в господарських цілях.

Варто зазначити! Щоб бактерії ефективно справлялися з переробкою стічних вод, потрібне створення сприятливих для них умов: подача повітря (аерація), своєчасне видалення мулу, відсутність шкідливих домішок.

Причини неприємного запаху від септика

Причинами, чому каналізація із септиком починає видавати неприємний запах, може бути загибель бактерій, помилки під час монтажу, ушкодження і несправності. Докладніше розглянемо кожну проблему.

Загибель анаеробних бактерій

Ефективність роботи септиків повністю залежить від анаеробних бактерій, які в нього штучно заселяють. Для переробки та утилізації відходів їм потрібен кисень, який компресором подається разом із повітрям на аератор. Цей процес строго регламентований і описаний в інструкції до конкретного септика або на баночці з бактеріями.

Відсутність аерації або виконання її не за графіком може призвести до загибелі бактерій. Септик припиняє очищати стічні води і перетворюється на вигрібну яму з відповідним запахом.

Крім цього, на бактерії згубно впливають будівельні відходи, агресивні хімічні речовини, важкорозчинні компоненти (пластик, синтетичні тканини).

Пошкодження і неправильний монтаж

Сморід від септика може бути результатом помилок під час його монтажу.

  • Неправильне укладання труб. У процесі встановлення монтажники виконали укладання труб із неправильним ухилом. У результаті стічні води погано сходять у септик, застоюються всередині каналізаційного трубопроводу, виникає неприємний запах, який проникає в будинок.
  • Відсутність фанового стояка. У результаті повітрю, яке нагнітається аератором у септик, нікуди діватися, тому воно прямує найменшим опором до будинку каналізаційними трубами або назовні через клапан повітрозабору.
  • Неправильний розрахунок об'єму септика. Якщо септик занадто маленький, наявні в ньому бактерії просто не встигають переробити всі стічні води, що призводить до його переповнення і виникнення запаху.

❗️Не варто виключати й пошкодження каналізаційних труб. Вони можуть не давати видимої течі, але неприємні аромати просочуються в приміщення будинку через отвори, що утворилися.

ремонт-септика

Що робити, якщо септик почав смердіти?

Незалежно від того, встановлений у вас двокамерний септик із бетонних кілець або готове фабричне рішення, для усунення неприємного запаху необхідно виконати такі дії:

  1. Перезапустити септик. Вам необхідно повністю викачати весь вміст, почистити і знову наповнити систему водою і заселити туди бактерії. Цими діями ви відразу унеможливите ймовірність загибелі анаеробних організмів унаслідок потрапляння несприятливого середовища.
  2. Перевірити стан гідрозатворів. Необхідно переконатися в тому, що всі встановлені в будинку сифони перебувають у справному стані. За необхідності можна виконати їх профілактичний розбір із заміною ущільнювальних прокладок.
  3. Встановити фановий стояк. Якщо проблема в тому, що повітрю із септика нікуди діватися, досить просто встановити фанову трубу. Зробити це можна на вже існуючій каналізаційній системі, досить просто вивести додаткову трубу від самого верхнього сантехнічного пристрою.

Якщо ви не впевнені в причині неправильної роботи септика, зверніться до фахівців "Aquamen".

Як запобігти виникненню смороду від септика?

Щоб у процесі експлуатації септик не видавав неприємних запахів, необхідно вжити таких заходів:

  • ⚠️ Забезпечити безперебійне живлення. Незалежно від обставин, компресор повинен завжди працювати. Тому, щоб унеможливити його зупинку через перебої з електрикою, слід встановити для нього джерело безперебійного живлення.
  • ⚠️ Періодичне додавання ферментів. Хоч би яких зусиль ви докладали, все одно в септик можуть потрапити речовини, які згубно впливають на аеробні бактерії. Щоб запобігти їхній загибелі, періодично поповнюйте їхню колонію.
  • ⚠️ Правильна асенізація. При виклику асенізатора для відкачування мулу, необхідно простежити, щоб не менше 20% залишилося в септику. Причина в тому, що саме там здійснюється розмноження бактерій. Якщо видалити весь вміст, колонія може загинути.

Правильна експлуатація септика і своєчасне обслуговування є гарантією чистого повітря в будинку і на земельній ділянці на довгі роки.

Якщо не влаштовує робота вашого очисного обладнання, зв'яжіться з менеджером "Aquamen" і дізнайтеся ціну септика для будинку. Наші інженери виконають необхідні розрахунки навантаження з урахуванням кількості членів вашої родини та наявного сантехнічного обладнання.

05.27.2023
Категорія: Каналізація
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description