Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Дренажний колодязь: який дренаж обрати

Дренажний колодязь: який дренаж обрати

Дренажний колодязь – ключовий елемент системи індивідуальної каналізації, який виконує функцію накопичувача або утилізації очищених після септика стічних вод. При цьому він встановлюється на деякій відстані для забезпечення максимально ефективного водовідводу.

Зазвичай дренажні колодязі актуальні в ситуаціях, коли використання інших систем фільтрації організувати складно або ґрунт на ділянці має високий рівень ґрунтових вод та погані дренувальні характеристики. Вони вирішують проблему утилізації очищеної води.

Види дренажних колодязів

Існують різні типи дренажних колодязів, які відрізняються принципом роботи, призначенням. Вибір конкретного варіанту залежить від цілей його встановлення та характеристик ґрунту на ділянці.

Виділяють наступні типи дренажних колодязів:

  • Фільтраційні. Призначені для збору та відведення води в глибші шари ґрунту. Їх заповнюють гравієм або камінням, які фільтрують та забезпечують вільне проникнення накопиченої води. Фільтраційні колодязі ефективні на ділянках з проникливим ґрунтом.
  • Колекторні. Мають монолітне герметичне дно, яке не дозволяє частково очищеній воді після септика проникати до ґрунту. Відкачування виконується примусово за допомогою дренажного насоса. Колекторні колодязі корисні для місцевостей з водонепроникним ґрунтом або високим рівнем ґрунтових вод, що перешкоджає інфільтрації.
  • Інспекційні. Використовуються для перевірки стану дренажної системи. За їх допомогою можна оперативного усунути засмічення, які можуть виникнути в трубах під час експлуатації та контролювати рівень наповненості всієї системи каналізації. Зазвичай їх встановлюють на складних ділянках, наприклад, на поворотах. 
дренажный колодец для септика

❗️ Варто зауважити, що в одній системі можлива комбінація фільтраційних та колекторних колодязів, залежно від умов та кількості стічних вод.

Матеріали дренажних колодязів

Матеріали для будівництва дренажних колодязів залежать від їх типу та умов експлуатації. Зазвичай використовуються бетонні кільця та пластик, рідше – цегла. Обшивка колодязя повинна бути непроникною, щоб вода не витікала з нього та не потрапляла на ділянку. Дренажна система зазвичай складається з перфорованих труб, які оточені гравієм і дозволяють воді текти в колодязь або виходити з нього до каналізації.

Яку дренажну систему обрати?

Водовідведення після септиків може виконуватися різними способами. Це може бути не тільки дренажний колодязь, але й фільтрувальне поле чи дренажні тунелі. Однак перший відрізняється деякими перевагами.

Щоб дренажні тунелі та поля ефективно працювали, вони потребують багато місця, що робить їх менш придатними для ділянок з обмеженим простором. Дренажні колодязі вимагають наявності набагато меншої площі. Крім того, вони здатні пропускати значні об’єми стічних вод. Оскільки дренажний колодязь закопаний на деякій глибині в ґрунті, на нього менше впливають паводки, в той час як поля та тунелі можуть бути переповнені під час сильних опадів.

При правильній організації системи каналізації колодязі практично не потребують обслуговування. Треба тільки періодично перевіряти рівень замулювання та виконувати чистку за допомогою асенізатора.

Колодці вважаються більш екологічним рішення. Під час їх експлуатації вірогідність забруднення верхніх шарів ґрунту та поверхневих вод мінімальна.
Якщо ви плануєте встановити септичну систему для дачі чи приватного будинку, обов’язково розгляньте дренажні колодязі як ефективний варіант утилізації стічних вод.

03.21.2023
Категорія: Каналізація
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description