Монтаж септика з бетонних кілець – одне з найпопулярніших рішень для утилізації рідких стоків у приватних домогосподарствах. Це проста за конструкцією та оптимальна з точки зору ціни та якості автономна каналізація, що стає у нагоді за відсутності підключення до централізованої мережі. Роботи з облаштування таких очисних споруд у Києві та області виконує компанія Aquamen. У нас працюють фахівці, які мають великий досвід у бурінні колодязів різних типів та їхньому облаштуванні.
Досвід понад 10 років
Виконання за 1 день
Фіксована вартість
Комплексність рішень
Основний матеріал, що використовується для облаштування колодязів, – залізобетонні (ЖБИ) кільця для каналізації. Уся система складається з послідовно з’єднаних накопичувальних резервуарів. Найчастіше їх два, рідше – один або три. Кожен з них облаштовується люком.
Бетонні септики мають такі основні компоненти:
Установка каналізаційних кілець – набагато кращий варіант за звичайну вигрібну яму. Хоча такий септик також потребує очистки, відкачування необхідне рідше. Він також дешевший за біосептик, тому є оптимальним рішенням для комфортного проживання або сезонного перебування у будинку.
Облаштовуючи септики з кілець «під ключ», необхідно дотримуватися певних правил, щоб конструкція прослужила досить довго та була справною. Ми використовуємо бетонні кільця під каналізацію з пазо-гребневим з’єднанням. Воно забезпечує герметичність та надійну фіксацію, попереджає горизонтальний зсув. Окрім цього, під час встановлення септиків з бетонних кілець прокладаємо бентонітовий шнур між стиками. При намоканні вони збільшуються у об’ємі, завдяки чому заповнюють усі пустоти. Тому на конструкцію не впливають підземні води. На труби, якими з’єднані колодязі, монтується гумова манжета – це також необхідно для герметичності.
Інші вимоги, яким повинна відповідати каналізація з бетонних кілець «під ключ»:
Монтаж залізобетонних кілець відбувається швидко – на це потрібен всього день. Перед цим наші фахівці досліджують місцевість, встановлюють рівень ґрунтових вод, визначають ділянку для облаштування септика.
Визначившись з загальним об’ємом свого септика, вам потрібно зрозуміти, що за конструкцію ви будете використовувати:
Вигрібну яму (2,3-5 шт кілець в одну яму). Це найдешевший варіант, де всі кільця поміщаються в одну яму, без переливів і дренажів. Даний варіант є найдешевшим і найменш ефективним. Через 2-5 роки (на супіску і глині 1-2 роки) всі стінки і дно кілець покриваються плівкою з жиру і миючих засобів, що призводить до повної герметизації ями, тобто стоки не будуть йти в грунт і ви постійно викачуватимете їх з ями, доки не добудуєте ще один дренажний колодязь. Вигрібна яма це по перше-дешеве, але екологічно небезпечне вирішення питання каналізації, по друге-рано чи пізно з неї потрібно буде робити септик.
Септик двох камерний. В основі роботи цієї будови лежить простий механізм, коли в перший ізольований "колодязь" з дому по каналізаційній трубі, покладеної під невеликим ухилом, надходить брудна вода з туалету і кухні, поступово заповнюючи шахту. Далі починається робота спеціальних бактерій, які можна спеціально змивати в каналізацію з дому, або додавати безпосередньо. Вони розщеплюють тверді частинки на дрібні зважені речовини, перетворюючи їх в мул. Далі, як тільки перший колодязь буде заповнений, по трубі, розташованій у верхній частині, вода почне надходити в дренажну яму. Так як практично всі дрібні частинки важчі за воду, перетікати буде тільки вода, а решта буде осідати на дно, де триває робота бактерій. В дренажному колодці стоки через щебінь та перфорацію в стінка поступатимуть в грунт.
Септик з трьох камер. Даний тип є покращеною версією двох камерного септика, де другий колодязь, як і перший, герметичний. Стоки, перетікаючи в другу камеру ще раз відстоюються і, майже, очищена вода поступає в третій-дренажний колодязь, де через дно і перфорацію в стінках виходить в грунт. Даний септик є найбільш екологічно безпечним.
Якщо дозволяє бюджет-робіть септик, не економте, роблячи вигрібну яму
Уважно порівнюйте пропозиції, часто пропонують два колодці з переливом, без дренажу через щебінь та без бокової обсипки щебнем з перфорацією стінок
При використанні щебня обов’язково використовуйте голкопробивний геотекстиль щільністю 150-200, він не даватиме грунту засмічувати щебінь, що на роки збільшить довговічність ситеми
Робіть вихід з будівлі на глибині 30-50см від майбутнього «нуля», щоб труба заходила не глибоко в першу камеру
Дно першої камери має бути глухим (чи бетонованим)
Геотекстиль слати лише з боків ями і зверху, під щебінь геотекстиль не кладіть
Використовуйте люки з простими замками, щоб дитина не могла відкрити люк
При перфорації кілець потрібно використовувати бур 10-16 мм, не більше 10 отворів на 1 кв.м, оскільки послаблені густою перфорацією кільця можуть «скластися»
Попередні суми вказані на нашій сторінці. Взагалі на встановлення бетонних кілець ціна залежить від об’єму септика, кількості колодязів, властивостей ґрунту, складності робіт, глибини розташування комунікацій тощо. Також має значення, чи є на вашій ділянці ризик підтоплення, наприклад, навесні.
Щоб дізнатися остаточну суму та замовити монтаж кілець для каналізації, телефонуйте нам або пишіть на електронну адресу.
В замовника вже була до цього свердловина на глибину 40 м, але якість води набагато гірша за зроблену нами в сусіда на 55 м. Тому по рекомендації сусіда він звернувся до нас.
Місце для буріння було в надскладному місці, але ми справились.
При капітальній реновації дачного будинку, замовником було прийнято рішення бурити нову свердловину, під погружний насос . Для буріння було обрано бучацький горизот — як ціна-якість в даній місцевості.
Буріння виконувалось за один день.
Нашими партнерами є професійні компанії з будівництва будинків "під ключ". Для одного з своїх таких об'єктів в селі Рудики звернулась компанія ТОВ "КВ-ЕКОТЕХНІКА".
Бурити вирішили відразу на сеноманський горизонт, в дві колони з цементуванням.