Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Дренажна система – один із видів підземних комунікацій, що використовується для відведення ґрунтових вод, а також як складова приватної каналізації. Проектуванням, облаштуванням та обслуговуванням таких комплексів займається наша компанія. Aquamen – команда досвідчених фахівців. У роботі використовуємо тільки якісні матеріали, надаємо гарантію, консультуємо з будь-яких питань.

Дренажна траншея
pic_290
1 000 грн/пог.м
Замовити
Дренажний колодязь
pic_291
від 20 000 грн
Замовити
Дренажні тунелі
pic_292
від 25 000 грн
Замовити
Поле фільтрації
pic_293
від 25 000 грн
Замовити

Навіщо потрібна дренажна система та якою вона буває?

Її обов’язково монтують при обладнанні ділянки септиком. У цьому випадку стічні води мають попередньо очищуватися, а вже потім відводитися у ґрунт. Таким чином, вони не становлять екологічної загрози. Варто пам’ятати, що будь-яка система водовідведення має знаходитися хоча б за 30 м від джерел питної води. Безпосередньо септик облаштовують мінімум за 3 м від саду чи городу – це також зумовлено санітарно-гігієнічними вимогами. 

Окрім цього, будівництво дренажної системи актуально під час:

 • Осушення ділянки. Якщо у місцевості переважають породи, крізь які вода проникає слабо, може відбутися перенасичення ґрунтів вологою, що призведе до заболочення.
 • Формування підвалів. Велика кількість дощових, ґрунтових, талих вод сприяє виникненню плісняви на стінах, запаху сирості. Для уникнення такої ситуації потрібне укладання дренажної системи.
 • Зміни рельєфу території. Це, наприклад, вирівнювання ділянки для формування фундаменту, обладнання спортивних майданчиків тощо.

Дренажні труби можуть об’єднуватися з дощовою каналізацією, утворюючи єдину систему водовідведення у господарстві. 

Існує два види дренажної системи:
 • Підземний колодязь. Він не має дна, стінки виготовляються із залізобетону, обсипається щебнем, все це відділяється від грунту геотекстилем. Його облаштування має сенс, коли ґрунтові води залягають дуже глибоко, відсутня площа для дренажного поля
 • Дренажне поле. Його також називають фільтраційним. Це система комунікацій підземного типу, що складається з труб, розташованих у верхніх шарах ґрунту. Продуктивність залежить від загальної довжини, а вона – від необхідного обсягу стоків. Використання дренажного поля є більш доцільним, особливо коли ґрунтові води залягають близько до поверхні.

Ми займаємося будівництвом дренажних систем обох типів. Якщо ґрунтове водовідведення необхідне для великої кількості стоків, наприклад, коли мова йде про промислове підприємство або про каналізацію для дачного селища, монтуємо тунелі. Це різновид дренажного поля, розрахований на значні навантаження. Головні відмінності: труби збільшеного діаметра, вища швидкість очищення.

Схема пристрою

Схема дренажу - це креслення конструкції, на якому відображено основні особливості всього пристрою.

pic_294
pic_295
До недоліків господарі відносять:

Розташування поля щодо септика, а також інших пристроїв, що знаходяться на земельній ділянці

Розміри цієї фільтраційної конструкції

Розміри та кількість відкритих виїмок у ґрунті (траншеї)

Довжина та діаметр труб, параметри їх нахилу

Відомості про вироби, що використовуються для монтажу подушки під труби, також включають товщину кожного певного шару

Установчі місця для труб, що призначаються для вентиляції

Місце відведення освітленої води

Дренажні тунелі
pic_299@2x
pic_300@2x pic_301@2x
pic_302@2x pic_303@2x
Натисніть на зображення для збільшення

Дренажні тунелі є різновидом полів фільтрації. Ця конструкція вибирається у тому випадку, якщо здійснюється скидання великої кількості водних стоків. Відмінною особливістю пристрою є збільшений переріз, який забезпечує високу швидкість очищення. Плюс дренажних тунелів - це високий рівень механічної стійкості, яка дає можливість виконати монтаж поля доочищення, яке може бути навіть під автомобільною стоянкою.

Алгоритм монтажу споруди:

1. Викопування траншей до двох метрів. На дні виїмки створюється піщана подушка, що має товщину 50 сантиметрів. З верхньої частини буде шар щебеню завтовшки 30 сантиметрів.

2. Встановлення модулів. Перед встановленням поверхню необхідно вирівняти та утрамбувати. Зовнішні стіни модулів покриваються геосинтетиком.

3. З'єднання елементів. Здійснюється підключення відводів конструкцій до виходів із септика.

4. Монтування вентиляції. В отворах споруд проводиться установка виводів для вентиляції. Також встановлюються георешітки, щоб рівномірно розподілити навантаження над спорудами.

Як і будь-який пристрій, дренажне поле для септика функціонує за певним принципом:

 • Отримання освітлених стоків із септика.
 • Розподіл стоків за площею ділянки землі.
 • Проходячи через подушку із щебеню стоки остаточно очищаються і освітлена вода йде в ґрунт.

Крім цього в деяких випадках організовується відведення освітленої води в спеціально призначений колодязь для септика.

При правильному облаштуванні фільтраційного поля стоки освітлюються ще на 30%, що робить екологічні загрози менш небезпечними.

Основа функціонування фільтраційного поля – аеробний метод процесу очищення. Стоки, що надходять із септика, очищаються завдяки повітрю, що знаходиться в системі.

За допомогою повітря розкладаються органічні сполуки, що містяться у стоках, на елементи. Ці елементи не несуть екологічної небезпеки.

Переваги
pic_12

Досвід понад 10 років

pic_10

Виконання за 1 день

pic_09

Фіксована вартість

pic_14

Комплексність рішень

Як виконується будівництво дренажної системи?
pic_296
pic_297 pic_298

Перш за все ми вивчаємо геологічну будову, глибину залягання ґрунтових вод, розташування будинку та інших об’єктів на ділянці. Потім виконуємо необхідні розрахунки, на основі чого складаємо проект дренажу. У ньому фіксуємо, якої конфігурації мають бути траншеї, труби якого діаметру потрібні, які колодязі треба формувати та ін. 

Фільтраційні дренажні системи можна облаштувати трубами або дренажними блоками. Другий варіант використовується, якщо на ділянці мало вільного місця. Блоки монтують під зонами для паркування, пішохідними доріжками тощо, до того ж у них більший об’єм у порівнянні зі звичайними трубами. 

Величина розмірів самого поля, довжини та числа траншей залежить від обсягу септика та розрахункової швидкості переробки стічних вод. Крім цього на ці параметри впливають особливості ґрунтового шару. Якщо грунт піщаний, один метр труби може «навантажуватися» 30 літрами стоків на добу. Якщо супіщаний, цей показник скорочується вдвічі. Суглинисті породи погано вбирають воду, тому в цьому випадку необхідна труба більшої довжини.

Розрахунок глибини виїмки у ґрунті проводиться з урахуванням того, що дно повинно мати розташування вище одного метра від ґрунтових вод. Найчастіше глибина траншеї дорівнює двом метрам. Ширина виїмки залежить від кількості труб та може становити від 5 до 10 метрів. Найчастіше для монтажу застосовуються перфоровані труби, які мають середній діаметр 12 сантиметрів.

Алгоритм будівництва дренажної системи з використанням труб виглядає наступним чином:

 • Формування траншеї. Щоб розрахувати ширину, потрібно до діаметру труби додати 40-50 см.
 • Засипання піску та щебеню на дно траншеї.
 • Установка дренажу, тобто укладання труби, зовнішні стінки якої необхідно вкрити геотекстилем.
 • Засипання траншеї шаром щебеню та піску, а потім – ґрунтом.

Для організації системи дренажу ми використовуємо надійні гофровані труби з перфораціями, ретельно проводимо розрахунки щодо довжини залежно від типу ґрунту та прогнозованого навантаження.

Ціни на дренажні роботи залежать від складності та особливостей проекту. Приблизні розцінки вказані на сайті, для детальної консультації та розрахунків телефонуйте або пишіть нашим менеджерам.

Наші роботи
с. Бобриця, 55м, "канівський горизонт"
Буріння свердловини для води на 55 м в с. Бобриця
с. Бобриця

В замовника вже була до цього свердловина на глибину 40 м, але якість води набагато гірша за зроблену нами в сусіда на 55 м. Тому по рекомендації сусіда він звернувся до нас.

Місце для буріння було в надскладному місці, але ми справились.

Докладніше
с. Вишеньки, "бучак", 60м.
Буріння свердловини с. Вишеньки, 60 м
с. Вишеньки

При капітальній реновації дачного будинку, замовником було прийнято рішення бурити нову свердловину, під погружний насос . Для буріння було обрано бучацький горизот — як ціна-якість в даній місцевості.

Буріння виконувалось за один день.

Докладніше
Буріння свердловини в с. Рудики, "сеноман" 53м
Буріння свердловини в селі Рудики
с. Рудики

Нашими партнерами є професійні компанії з будівництва будинків "під ключ". Для одного з своїх таких об'єктів в селі Рудики звернулась компанія ТОВ "КВ-ЕКОТЕХНІКА".

Бурити вирішили відразу на сеноманський горизонт, в дві колони з цементуванням.

Докладніше
Карта
глибин
скважин
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description