Дренажна система – один із видів підземних комунікацій, що використовується для відведення ґрунтових вод, а також як складова приватної каналізації. Проектуванням, облаштуванням та обслуговуванням таких комплексів займається наша компанія. Aquamen – команда досвідчених фахівців. У роботі використовуємо тільки якісні матеріали, надаємо гарантію, консультуємо з будь-яких питань.
Її обов’язково монтують при обладнанні ділянки септиком. У цьому випадку стічні води мають попередньо очищуватися, а вже потім відводитися у ґрунт. Таким чином, вони не становлять екологічної загрози. Варто пам’ятати, що будь-яка система водовідведення має знаходитися хоча б за 30 м від джерел питної води. Безпосередньо септик облаштовують мінімум за 3 м від саду чи городу – це також зумовлено санітарно-гігієнічними вимогами.
Окрім цього, будівництво дренажної системи актуально під час:
Дренажні труби можуть об’єднуватися з дощовою каналізацією, утворюючи єдину систему водовідведення у господарстві.
Ми займаємося будівництвом дренажних систем обох типів. Якщо ґрунтове водовідведення необхідне для великої кількості стоків, наприклад, коли мова йде про промислове підприємство або про каналізацію для дачного селища, монтуємо тунелі. Це різновид дренажного поля, розрахований на значні навантаження. Головні відмінності: труби збільшеного діаметра, вища швидкість очищення.
Схема дренажу - це креслення конструкції, на якому відображено основні особливості всього пристрою.
Розташування поля щодо септика, а також інших пристроїв, що знаходяться на земельній ділянці
Розміри цієї фільтраційної конструкції
Розміри та кількість відкритих виїмок у ґрунті (траншеї)
Довжина та діаметр труб, параметри їх нахилу
Відомості про вироби, що використовуються для монтажу подушки під труби, також включають товщину кожного певного шару
Установчі місця для труб, що призначаються для вентиляції
Місце відведення освітленої води
Дренажні тунелі є різновидом полів фільтрації. Ця конструкція вибирається у тому випадку, якщо здійснюється скидання великої кількості водних стоків. Відмінною особливістю пристрою є збільшений переріз, який забезпечує високу швидкість очищення. Плюс дренажних тунелів - це високий рівень механічної стійкості, яка дає можливість виконати монтаж поля доочищення, яке може бути навіть під автомобільною стоянкою.
Алгоритм монтажу споруди:
1. Викопування траншей до двох метрів. На дні виїмки створюється піщана подушка, що має товщину 50 сантиметрів. З верхньої частини буде шар щебеню завтовшки 30 сантиметрів.
2. Встановлення модулів. Перед встановленням поверхню необхідно вирівняти та утрамбувати. Зовнішні стіни модулів покриваються геосинтетиком.
3. З'єднання елементів. Здійснюється підключення відводів конструкцій до виходів із септика.
4. Монтування вентиляції. В отворах споруд проводиться установка виводів для вентиляції. Також встановлюються георешітки, щоб рівномірно розподілити навантаження над спорудами.
Як і будь-який пристрій, дренажне поле для септика функціонує за певним принципом:
Крім цього в деяких випадках організовується відведення освітленої води в спеціально призначений колодязь для септика.
При правильному облаштуванні фільтраційного поля стоки освітлюються ще на 30%, що робить екологічні загрози менш небезпечними.
Основа функціонування фільтраційного поля – аеробний метод процесу очищення. Стоки, що надходять із септика, очищаються завдяки повітрю, що знаходиться в системі.
За допомогою повітря розкладаються органічні сполуки, що містяться у стоках, на елементи. Ці елементи не несуть екологічної небезпеки.
Досвід понад 10 років
Виконання за 1 день
Фіксована вартість
Комплексність рішень
Перш за все ми вивчаємо геологічну будову, глибину залягання ґрунтових вод, розташування будинку та інших об’єктів на ділянці. Потім виконуємо необхідні розрахунки, на основі чого складаємо проект дренажу. У ньому фіксуємо, якої конфігурації мають бути траншеї, труби якого діаметру потрібні, які колодязі треба формувати та ін.
Фільтраційні дренажні системи можна облаштувати трубами або дренажними блоками. Другий варіант використовується, якщо на ділянці мало вільного місця. Блоки монтують під зонами для паркування, пішохідними доріжками тощо, до того ж у них більший об’єм у порівнянні зі звичайними трубами.
Величина розмірів самого поля, довжини та числа траншей залежить від обсягу септика та розрахункової швидкості переробки стічних вод. Крім цього на ці параметри впливають особливості ґрунтового шару. Якщо грунт піщаний, один метр труби може «навантажуватися» 30 літрами стоків на добу. Якщо супіщаний, цей показник скорочується вдвічі. Суглинисті породи погано вбирають воду, тому в цьому випадку необхідна труба більшої довжини.
Розрахунок глибини виїмки у ґрунті проводиться з урахуванням того, що дно повинно мати розташування вище одного метра від ґрунтових вод. Найчастіше глибина траншеї дорівнює двом метрам. Ширина виїмки залежить від кількості труб та може становити від 5 до 10 метрів. Найчастіше для монтажу застосовуються перфоровані труби, які мають середній діаметр 12 сантиметрів.
Алгоритм будівництва дренажної системи з використанням труб виглядає наступним чином:
Для організації системи дренажу ми використовуємо надійні гофровані труби з перфораціями, ретельно проводимо розрахунки щодо довжини залежно від типу ґрунту та прогнозованого навантаження.
Ціни на дренажні роботи залежать від складності та особливостей проекту. Приблизні розцінки вказані на сайті, для детальної консультації та розрахунків телефонуйте або пишіть нашим менеджерам.
В замовника вже була до цього свердловина на глибину 40 м, але якість води набагато гірша за зроблену нами в сусіда на 55 м. Тому по рекомендації сусіда він звернувся до нас.
Місце для буріння було в надскладному місці, але ми справились.
При капітальній реновації дачного будинку, замовником було прийнято рішення бурити нову свердловину, під погружний насос . Для буріння було обрано бучацький горизот — як ціна-якість в даній місцевості.
Буріння виконувалось за один день.
Нашими партнерами є професійні компанії з будівництва будинків "під ключ". Для одного з своїх таких об'єктів в селі Рудики звернулась компанія ТОВ "КВ-ЕКОТЕХНІКА".
Бурити вирішили відразу на сеноманський горизонт, в дві колони з цементуванням.