Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Септик при високому рівні ґрунтових вод

Септик при високому рівні ґрунтових вод

В багатьох районах Київської області спостерігається високий рівень ґрунтових вод, а цьогорічна повінь ще збільшила зону цих меж. Для побудови якісної системи каналізації — це серйозна проблема, тому що заглибити септик на необхідну глибину, часто стає неможливим і тоді потрібно шукати вихід з ситуації.

Плюси і мінуси кожної системи при високому РГВ (рівню ґрунтових вод):

Пластикова ємність

Плюси:

  • має повністю закритий корпус, що унеможливлює наповнення його грунтовою водою;
  • легко занести і змонтувати, без залучення важкої техніки;
  • можливість встановлення дренажного насоса;
  • екологічність (стоки не контактують з грунтовою водою).

Мінуси:

  • додаткові фінансові витрати на об бетонування корпусу ємності, щоб він не виштовхувався грунтовою водою (пластикова ємність як поплавок у воді, якщо її не залити бетонним розчином);
  • пластиковий корпус не має необхідної міцності, щоб встановлювати на проїжджій частині, чи частково проїжджій, а при щільності сучасної забудови-це проблема.

Септик з бетонних кілець

Плюси:

  • здатність монтувати необхідний об’єм (кільця мають різні розміри, скомпонувавши які, можна набрати відповідну кількість);
  • велика вага кілець не призводить до спливання септика, грунтова вода не виштовхне його з землі;
  • бетонна плита перекриття здатна витримувати вагу автомобіля, що робить можливим монтування під автомобільною зоною.

Мінуси:

  • монтаж септика з кілець великого об’єму не можливий без використання спецтехніки;
  • можливий контакт стоків з грунтовою водою, що не можна віднести до екологічно безпечної системи, але при правильному виконанні та використанні спеціальних кілець-стаканів (кільце з дном, що виготовляється монолітним) — це не проблема.
septic-visokiy-uraven-gruntovyh-vod-aquamen

Біосистеми, біосептики, локальні очисні споруди

Плюси:

  • абсолютна екологічність (септик — герметичний, що робить неможливим потрапляння стоків у грунтові води);
  • переробка відходів, майже до технічно чистої води (на 95-99% відбувається очищення);
  • глибину занурення можна корегувати, залежно від рівня грунтової води;
  • відкачування очищених стоків можна забезпечити примусово, насосом, що дає можливість нехтувати нахилом труби та зробити насипні дренажні системи.

Мінуси:

  • велика вартість — вартість звичайної, не великої системи на 2 - 4 особи, стартує від 1500 дол;
  • для встановлення і налаштування потрібні лише професіонали, які в цьому розуміються і не лише встановлять, а і правильно налаштують.

Так, ґрунтові води створюють проблеми, але при правильному плануванні системи каналізації ще на етапі будівництва ці складнощі можливо суттєво знизити. 

Як встановити септик при високому рівні ґрунтових вод

  1. Правильно вивести трубу каналізації з будинку: оскільки, каналізаційна труба має буди завжди пустою і підігріватись гниттям з септика, то не потрібно її заглиблювати її більше ніж 20 - 30см від рівня майбутнього «нуля» ділянки. Цим ви не вкрадете таку необхідну глибину входу труби в першу камеру септика, тобто септик можна буде розмістити вище, що зменшить вплив ґрунтової води. 
  2. Правильно обирайте сторону виходу труби, місце розміщення септика. Якщо у вас є перепади ділянки — скористуйтесь цим. Ви відразу маєте розуміти, який тип септику ви будете використовувати, щоб не прийшлось потім зміщувати автомобільні заїзди, свердловину, дренажне поле.
  3. При високому рівні ґрунтових вод — більш ефективним є дренажне поле, чи дренажні траншеї. Низ траншеї повинен бути не менше 20 - 30см до рівня ґрунтових вод. Щоб це забезпечити потрібно робити примусове перекачування стоків з проміжної камери, або ж, якщо РГВ дозволяє, і ви правильно вивели трубу з будинку, не «вкрали» глибину самого септика, — це можна робити і не примусовим, а гравітаційним переливом, що більш надійно, оскільки, техніка є техніка, ризик поломки все одно залишається.
  4. При будівництві септика з бетонних кілець при високому РГВ розумно використовувати великі кільця в діаметрі, що забезпечить необхідний об’єм в ширину, а не глибину. Одне кільце 2м внутрішнім діаметром має 2,8 м.куб об’єму. Також важливо використовувати суцільні кільця-стакани — це кільця, які при виробництві відразу виливаються з дном, що робить їх майже герметичними і унеможливлює потрапляння стоків до ґрунтових вод.

Як бачимо, септик при високому рівні ґрунтових вод може бути встановлений, але при цьому потрібно враховувати ряд факторів, щоб забезпечити правильну роботу системи очищення стічних вод. Дотримуючись рекомендацій експертів компанії Aquamen та правильно підбираючи обладнання, можна забезпечити надійну та ефективну роботу септика при високому рівні ґрунтових вод.

04.27.2023
Категорія: Каналізація
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description