Септики з попередньо встановленою системою аерації досить поширені та користуються популярністю серед споживачів. Суть роботи цієї системи полягає в тому, що стічні води насичуються повітрям, яке подається компресором.
Спочатку система аерації для септика почала застосовуватися в заводських рішеннях, але з часом вони перекочували і в традиційні індивідуальні очисні споруди. Щоб зрозуміти, в чому полягає ефективність подачі повітря, потрібно розібратися з будовою і принципом роботи обладнання з очищення стічних вод.
Септик - це локальна споруда для збору та очищення стічних вод. Він являє собою одну або кілька з'єднаних між собою ємностей із водонепроникного матеріалу. Основним процесом видалення шкідливих компонентів, які потрапляють у септик, є відстоювання, тому він завжди наповнений, а рідина повільно проходить через усі стадії очищення.
❗️Варто зазначити, що септик виконує тільки первинне механічне очищення стічних вод від грубих забруднень. Він не є повноцінною очисною спорудою, оскільки не видаляє домішки на 100%. Тому септик завжди потрібно встановлювати разом із дренажним колодязем або полем, залежно від того, яка площа і тип ґрунту на конкретній ділянці.
Тільки після проходження стоків через шар щебеню, піску та землі вони вважаються повністю очищеними та утилізованими.
У процесі аерації каналізації вода контактує з бульбашками повітря. У ньому міститься кисень, необхідний для життєдіяльності аеробних бактерій, що забезпечують швидке розкладання відходів у стічних водах. У процесі життєдіяльності мікроорганізми виділяють метан, сірководень, що спричиняють неприємний запах і уповільнюють процес очищення. Аерація септика сприяє тому, що шкідливі гази через фанову трубу видаляються і не заважають ефективній роботі бактерій.
Крім цього, подача повітря сприяє зменшенню об'єму осаду, який утворюється на дні септика, і зниженню частоти його відкачування. Органічні відходи, азотні та фосфорні сполуки, які потрапляють у септик, під впливом повітря активніше руйнуються і не завдають шкоди анаеробним бактеріям.
Системи аерації септиків відрізняються між собою типом аератора. Він являє собою пристрій, який безпосередньо опускається в стічні води і забезпечує насичення.
Аератори діляться на два типи:
Обидва типи пристроїв мають високу ефективність, однак за необхідності обробки великої кількості стоків слід віддавати перевагу дисковому варіанту. Причина в їхній простоті обслуговування і заміни.
Аерація септика з бетонними кільцями або в іншому виконанні - ефективне рішення, що дає змогу підвищити ефективність роботи, знизити вплив шкідливих речовин на навколишнє середовище, підвищити гігієнічність ділянки, сприяє видаленню неприємних запахів через вентиляцію або фанову трубу. Однак, незважаючи на всі плюси, представлене обладнання має мінуси, які потрібно обов'язково враховувати при виборі.
Активна аерація потребує постійного підключення до електричної мережі, її правильний монтаж неможливий без знань, навичок і відповідних інструментів. Крім цього, обладнання потребує періодичного обслуговування, може вийти з ладу компресор.
Якщо правильно підійти до вибору системи аерації, всі її недоліки з лишком перекриваються плюсами. Для цього звертайтеся до спеціалізованої компанії "Аквамен", яка надає послуги монтажу септика під ключ, обслуговування та ремонту в Києві та Київській області. Тут працюють компетентні фахівці, які підберуть обладнання, що відповідає вашим вимогам. Компанія має прямий вихід на виробників і постачальників обладнання для септиків, що дасть вам змогу заощадити на його вартості.