Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Препарати для септика

Препарати для септика

Септик є невід'ємним елементом сучасних каналізаційних систем приватних будинків, котеджів і дач. Залежно від конкретної модифікації, вони забезпечують не тільки ефективну утилізацію стічних вод, а й очищають їх до такої міри, що вода стає придатною для повторного використання в господарських потребах. Наприклад, для поливу городу.

Однак щоб септик працював справно, за ним потрібен певний догляд. Особливо це стосується видалення твердих відкладень, надмірна кількість яких може стати серйозною проблемою.

Наслідки надмірної кількості нечистот у септику

Незалежно від режиму експлуатації септика в ньому неминуче накопичуються відкладення. Різниця тільки в тому, що, якщо ви дотримуєтеся правил і намагаєтеся не кидати багато побутової хімії, тверді відходи, процес накопичення більш розтягнутий у часі. Але рано чи пізно постане питання очищення септика з бетонних кілець. Якщо цього не зробити, ви можете зіткнутися з такими проблемами:

  1. Засмічення системи. Велике скупчення каналізаційних нечистот призводить не тільки до погіршення відведення дренажу, а й стає причиною засмічення всієї каналізаційної системи: труб, камер фільтрації. Проблема настільки серйозна, що наслідки можуть досягти і домашньої сантехніки.
  2. Неприємний запах. Надмірне скупчення нечистот може перетворити септик на вигрібну яму, про що свідчитиме виникнення характерного запаху. Причина в процесах гниття, що виникають, коли в каналізаційну систему потрапляє надто багато органіки, і її не можуть правильно утилізувати бактерії.
  3. Пошкодження дренажного поля. Якщо не проводити своєчасну утилізацію нечистот, септик починає переповнюватися. Неочищені стічні води потрапляють у труби дренажного поля, тим самим отруюючи ґрунт навколо. Крім цього, грубі частинки можуть забити дренажні отвори.

Існує кілька способів, як видалити надмірну кількість нечистот із септика. Найпростіший - викликати асенізаторську машину і викачати все зайве. Однак це тимчасове рішення, яке усуває тільки наслідки, але не саму проблему.

бактерии-септик

Різновиди препаратів для септиків

Якщо в септику часто накопичується багато твердих відходів, це говорить про наявність системної проблеми в його роботі. Це може бути неправильна експлуатація або загибель бактерій, які забезпечують переробку грубих частинок. Тому потрібно переглянути режим використання каналізаційної системи і за допомогою спеціальних препаратів допомогти в утилізації відходів. Останні поділяються на два типи: хімічні та біологічні.

Хімічне очищення септика

Це спеціальні реагенти для швидкого знищення бактерій, вірусів, грибків та інших патогенів, які викликають неприємний запах. Крім цього, вони частково розчиняють мулисті відкладення, тим самим збільшуючи корисний об'єм септика.

Найчастіше використовують препарати на основі амонійних солей, нітратних окислювачів або хлорного вапна. Це сильнодіючі речовини, які за неправильного вибору пропорцій можуть сильно нашкодити бактеріальному складу септика і призвести до зараження дренажного поля.

Біологічні препарати для очищення септика

У цьому разі основним діючим компонентом виступають не хімічні сполуки, а штучно вирощені бактерії. Вони діляться на дві категорії: анаеробні та аеробні. Перші живуть і розмножуються без кисню і підходять для ізольованих від зовнішнього середовища септиків і вигрібних ям. Аеробні бактерії здійснюють переробку відходів у присутності кисню.

Варто зазначити, що останній тип вважається більш ефективним. За достатньої кількості анаеробних бактерій вони повністю переробляють органічні відходи, що потрапляють у септик, тим самим протидіють виникненню процесів гниття. Але для цього необхідно, щоб у ємність надходило повітря, джерелом якого може бути аератор із компресором.

Приклади біологічних препаратів для септиків, які можна придбати в Україні: Bio Septix, Kalius, Unikal, Septifos, Vodogray.

септик-аквамен

Важливість правильного вибору засобів для очищення септиків

Під час вибору способу утилізації нечистот важливо враховувати не тільки швидкість, а й ефективність і вартість очищення септика. Найшвидшим варіантом буде викликати асенізаторську машину, яка викачає весь вміст. Однак потрібно враховувати, що подібні заходи порушують природний баланс бактерій. У результаті септик знову швидко засмітиться, почне видавати запахи і доведеться повторно викликати асенізаторів. При цьому вартість одного виклику варіюється від 500 до 1500 грн. за кубічний метр відходів.

Застосування біологічних препаратів не дає моментального результату, але вважається більш екологічним і безпечним для септика методом. Ціна залежить від типу бактерій, торгової марки і становить від 10 до 1000 грн/упаковка.

Тому оптимальним варіантом буде комбінування різних методів боротьби з твердими відходами септиків. Спочатку ви відкачуєте нечистоти, а потім заселяєте септик бактеріями і результат не змусить себе чекати.

07.24.2023
Категорія: Каналізація
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description