Aquamen

Буріння і облаштування свердловини Чіткість Якість Відповідальність

Повітря у свердловині

Повітря у свердловині

Бульбашки повітря - нормальна ситуація для систем центрального водопостачання, але подібні явища можуть виникати і в приватних будинках, де подача води здійснюється зі свердловин. На перший погляд здається, що це не проблема, однак, якщо не вживати жодних дій, можна зіткнутися з серйозними несправностями.

Джерело повітря в свердловині

Існує кілька способів, як повітряні бульбашки потрапляють у воду і надалі розносяться по всій системі водопостачання будинку:

  1. Низький рівень води. Коли насос запускається, він створює воронку навколо патрубка водозабору. Якщо дзеркало води перебуває на його рівні або трохи нижче, це призводить до того, що разом із рідиною всмоктується повітря. У результаті виходить водо-повітряна суміш.
  2. Пошкодження водозабірної труби. Незалежно від встановленого насоса (зовнішній або свердловинний) вода спочатку піднімається трубою всередині свердловини в напірний бак, і тільки потім йде на сантехніку в будинку. Наявність свищів у всмоктувальному або нагнітальному трубопроводі стає причиною потрапляння всередину повітря, а коли насос починає роботу, воно подається в будинок разом із рідиною.
  3. Несправність насосного обладнання. Повітря в системі свердловини може з'являтися через пошкодження мембрани гідроакумулятора або зношення ущільнювачів на самому насосі (характерна несправність поверхневих насосних станцій).
  4. Наявність супутніх газів у свердловині. З огляду на те, що вода піднімається з надр і відразу подається споживачам, у ній можуть міститися різні гази. Їх джерелом є супутні породи або мікроорганізми. Наприклад, у найпопулярніших абіссінських свердловинах може міститися метан, сірководень, вуглекислий газ.
  5. Кавітація. Це явище виникає, коли вода з великою швидкістю проходить вузькі ділянки трубопроводу. Тиск різко знижується, що провокує виникнення бульбашок, які складаються з парів і газів, що входять до складу рідини.

Розібравшись із тим, чому зі свердловини йде вода з повітрям, можна приступити до усунення проблеми.

Як усунути потрапляння повітря у воду зі свердловини?

Щоб знайти причину, чому зі свердловини йде повітря разом із водою, починають із перевірки стану гідроакумулятора і насоса, якщо у вашому випадку встановлено насосну станцію. Але не забудьте перед цим відключити електроживлення насосного обладнання.

Дістатися до мембрани гідроакумулятора можна тільки знявши фланець, що утримує її, розташований з боку патрубка або вентиля подачі води. Тому вентиль або патрубок потрібно попередньо зняти, і тільки потім приступати до демонтажу фланця.

Перед ремонтом гідроакумулятора обов'язково потрібно стравити всю воду і відкрутити ніпель для закачування повітря з іншого торцевого боку.

воздух-скважина-на-воду

Під час перевірки цілісності водозабірної труби не потрібно її витягувати. Спробуйте простукати по ній, визначивши за звуком наявність або відсутність води всередині. Для більшої впевненості можна встановити манометр і переконатися, що тиск у трубі зберігається навіть після тривалого простою. Якщо є підозри в несправності зворотного клапана або трубопроводу, витягніть їх зі свердловини і замініть пошкоджені компоненти.

Кавітація, як правило, виникає, якщо потужність або діаметр водозабірної труби обрано неправильно. У цьому випадку допоможе встановлення менш потужного насосного агрегату або трубопроводу більшого діаметра.

Вирішити питання з низьким рівнем води самостійно навряд чи вийде. Тут потрібна наявність відповідного досвіду і розуміння того, як влаштована свердловина, чи є можливість її поглиблення, чи потрібно виконати буріння нової.

Важливість наявності хорошої вентиляції у свердловині

У разі правильного буріння свердловини та її організації передбачається наявність вентиляції. Вона забезпечує подачу свіжого повітря і відведення шкідливих газів, таких як метан, сірководень або вуглекислий газ, які можуть негативно впливати на якість води і роботу насоса. Крім цього, вентиляція вирішує проблему відведення надлишкового тиску зі свердловини і знижує ризик кавітації.

Залежно від глибини свердловини, характеристик водоносного шару, ґрунту, наявності газів підбирається відповідний тип вентиляційної системи. Вона може бути природною, коли повітря подається і виводиться завдяки різниці тисків і температур між порожниною свердловини і зовнішнім середовищем, примусовою і комбінованою.

З економічної точки зору та ефективності останній варіант є найкращим. Адже в цьому разі вентилятор вмикається тільки за потреби.

воздух-скважина-аквамен

Як попередити потрапляння повітря у воду зі свердловини

Якщо проблема не пов'язана з помилками під час монтажу, найкращий метод її попередження - регулярний огляд і технічне обслуговування насосного обладнання та самої свердловини:

  • Регулярне очищення. Для зниження ймовірності виникнення небезпечних газів свердловину бажано регулярно дезінфікувати.
  • Перевірка насоса. Потрібно не тільки оглядати обладнання на наявність протікання, а й перевіряти навантаження, напругу, що подається, витрату електрики. Будь-які відхилення від норми свідчать про серйозну проблему, вирішення якої не терпить зволікання.
  • Заміна фільтрів. Щоб на шляху руху потоку води не виникало зайвих перешкод, фільтрувальні елементи системи водопостачання потрібно регулярно замінювати і чистити.

Якщо у вас виникли питання або труднощі в роботі свердловини, звертайтеся в компанію "Aquamen". Співробітники виконають всі заходи з налаштування та обслуговування свердловинного обладнання під ключ.

07.24.2023
Категорія: Водопостачання
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description