Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Очищати воду чи бурити свердловину глибше?

Очищати воду чи бурити свердловину глибше?

Дуже часто, в центральній Україні, де ми працюємо, верхні водоносні горизонти (полтавський, бучацький) мають серйозні відхилення по хімічним показникам: залізо, марганець, Ph, аміак, нітрати, солі, жорсткість. Коли ці показники критичні і воду не можливо використовувати для побутових потреб, її потрібно доочищати за рахунок систем комплексної очистки. Всі механічні фільтри не здатні змінити хімічний склад води, тому при всьому різноманітті реклами — не варто в це вірити.

Система комплексної очистки коштує досить дорого, наприклад система FK1252CIMIXA від Ecosoft коштує від 1100 $. В замовників часто виникає дилема, що краще: пробурити більш мілку свердловину і доочищати чи пробурити глибше і відразу отримати якісну воду. 

Давайте розберемось

  1. Чи є, взагалі, гарантія, що пробуривши глибше ви отримаєте кращу воду? Ні, жодна бурова організація не дасть гарантії на хімічний склад води, лише зможе порекомендувати, виходячи зі свого досвіду, аналізів та совісті.
  2. Чи завжди вода, яка знаходиться на меншій глибині гірша по якості? Ні, іноді «полтавський» горизонт кращий за бучацький, а бучацький нічим не поступається сеноманському, який залягає глибше.

В «народі» існує думка, що лише вода з «артезіанської свердловини» годиться для повноцінного вживання, але це насправді не так і не завжди потрібно переплачувати на бурінні, наприклад бучацький водоносний горизонт відповідає всім санітарним нормам, або не критично відхиляється, в таких місцях, як Ворзель, Ірпінь, Гостомель, Стоянка, Мила, Бобриця, Рожни, Лютіж, Літки, Остер. Але дійсно, найкращі за хімічними пораметрами, якщо брати всю київську область є сеноманський та юрський водоносні горизонти, які залягають глибоко і коштують дорого.

☝ Щоб краще зрозуміти, що з чим порівнювати, давайте все це переведемо в ціни, для порівняння візьмемо класичний «полтавський горизонт» на 40 м + доочистка та сеноманський на 120 м.

  • 💲Вартість «полтавського горизонту» з облаштуванням «під ключ» = 67 000 грн/37 курс дол. = 1 810 $. Додамо вартість системи доочистки -1 100 $ та її монтаж з налаштуванням – 200 $. І того ми отримуємо 3 110 $ за систему, де у вас ідеально чиста вода.
  • 💲Вартість сеноманського горизонту, при конструкції «в потай» 125 мм * 50 мм, коштуватиме на сьогодні 250 000 грн/37 курс дол = 6 757 $

Так, для системи доочистки потрібне регулярне обслуговування + витратні матеріали. На рік це буде обходитись, близько 6 000 грн, орієнтовно кожні 7-8 років, залежно від відбору води і конкретно вашого хімічного аналізу вам потрібно буде перезасипати смолу в системі фільтрації - це орієнтовно 300-400 $.

Але враховуючи, використання електроенергії на насосі буде більшим на глибокій свердловині, що ремонт «сеноманської» свердловини чи насоса в ній буде в рази дорожче, ніж на «полтавському» горизонті, то ці витратні матеріали я б ігнорував.

❗️Але в Київській області є місця, де сеноманський горизонт залягає доволі близько до поверхні: 45-70 м (Конча-Заспа, Плюти, лівий берег: Осокорки, Вишеньки, Русанівські сади, низини біля річки Ірпінь: Гореничі, Бобриця, Стоянка 2, Гостомель), де ситуація буде трішки іншою і баланс цін буде коливатися в сторону Сеномана.

Наша суб’єктивна думка

  1. Якщо у вас є вільні кошти на «сеноманську» свердловину, ви порадились з різними буровими організаціями і вам підтвердили, що там відповідна якість - буріть більш глибоку свердловину. 
  2. Якщо вам дають різну інформацію, є випадки перевищень по хімічним показникам, є ризики отримати неідеальну по хімічному складу води - порахуйте математику, зважте для себе, чи готові ви ризикнути.

Крім того, слід враховувати, що при неглибокій свердловині і доочистці поверхневої води можна гарантувати якісний результат. Цей підхід може бути більш безпечним та надійним з точки зору отримання чистої води.

Враховуючи усі ці фактори, вибір між бурінням глибокої свердловини та доочисткою поверхневої води залежить від ваших фінансових можливостей, ризикотерпіння та довіри до отриманої інформації.

06.14.2023
Категорія: Водопостачання
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description