Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Коли потрібен ремонт свердловини?

Коли потрібен ремонт свердловини?

Почнемо з того, що 90% власників водозабірних свердловин не виконують сервісне обслуговування свердловин, а 50% — не виконують і контроль за насосним обладнанням (реле та гідроакумулятор).  Що від цього залежить? Фактично - все.

Існує дві причини через які виходить з ладу свердловини

  1. Неякісно виконана свердловина.
  2. Пошкодження свердловини через неправильну експлуатацію

Причинами неякісного виконання, як правило, являється некомпетентність бурової бригади, використання дешевих (неякісних) труб, фільтра. Дана проблема на початкових етапах — не настільки явна і замовник може не знати, що з свердловиною щось не так. З часом дебіт свердловини буде знижуватись, або ж у воді будуть присутні пісок чи глина — це говорить, що з свердловиною не порядок і потрібно кликати виконавців для проведення гарантійного ремонту, якщо у вас підрядник надав вам паспорт і виписав гарантію. 

При експлуатації потрібно слідкувати за роботою насосного обладнання: тиском в гідроакумуляторі, коректній роботі автоматики насоса. Несвоєчасне обслуговування може привести до некоректної роботи насоса, що призводить до потрапляння піску в свердловину, пошкодження фільтра свердловини.

Основні проблеми з свердловинами

☝ Знизився дебіт свердловини

З свердловини стало поступати мало води, меншим тиском, об’ємом, напір коливається — це означає, що проблема або з насосом, або з зниженням продуктивності свердловини. Щоб це діагностувати потрібно дістати ваш насос, зробити вимір дебіту свердловини іншим насосом (підрядної організації чи взяти в оренду). Після цього приймати рішення, яким чином «розкачувати» свердловину. Є два методи найпоширеніші: вібраційний та свабування, останній найбільш ефективний, можна збільшити дебіт свердловини в два рази.

☝ Вода йде з піском чи глиною

Дана проблема може бути як з неякісним виконанням, так і з некоректною роботою насоса. Якщо брак при виконанні — потрібно кликати виконавців і оформляти рекламацію, якщо це не «пилеподібний» пісок, який іноді трапляється і який не втримує водозабірний фільтр, але це одиничні випадки. Пісок в свердловині можна прокачати насосом підрядника, діставши ваш насос. При прокачуванні стане зрозуміло: чи проблема через неправильну роботу насоса, чи проблема в водозабірному фільтрі. Якщо проблема в фільтрі, а саме — він став «розкриватись», то ремонт свердловини — як правило, не рентабельний. Якщо проблема була в неправильній роботі насоса( не підкачаний гідроакумулятор, насос часто вмикається/вимикається, що призводить до підриву піску і затягування в свердловину) чи його не правильно встановили (в зону фільтра), чи занадто потужний (невідповідно до дебіту свердловини), то це все «лікується» прокачуванням свердловини насосом підрядника (чи орендувати), корегуванням тиску повітря в баку, заміни реле тиску (правильному монтажу насоса). Іноді, вода йде темного кольору, наче з ґрунтом — це ознака затоплення свердловини через відсутність оголовка чи встановлення негерметичного оголовка.

Звичайно, кожна ситуація індивідуальна, тому потрібно розробляти алгоритм і порядок робіт, також індивідуально.

❗️ І, найголовніше — РОБІТЬ РЕГУЛЯРНИЙ СЕРВІС, оглядайте систему, підкачуйте тиск в гідроакумуляторі. Це в рази збільшить життя вашої свердловини.

05.17.2023
Категорія: Водопостачання
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description