Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Буріння на пісок. Яку обсадну поставити?

Буріння на пісок. Яку обсадну поставити?

Вибір обсадної труби для свердловини можна розділити на:

  • матеріал, з якої виконана труба (пластик, нержавіюча сталь, сталь, емальована, оцинкована сталь);
  • діаметр труби (від 50 мм до 235 мм);
  • товщина стінки труби (від 3 мм до 12 мм);
  • виробник труби (Укрполімер, Valrom, Екопласт, Р Пласт, М Пласт).

Для початку потрібно розуміти для чого буде використовуватись ця свердловина: приватний будинок, дача, полив, промислове використання, резервне водопостачання, виходячи з цього розраховується необхідна кількість води на годину чи добу. Розуміючи скільки води потрібно на годину, можна розрахувати який водоносний горизонт та який діаметр обсадної труби ( та довжина водозабірного фільтра) здатний забезпечити таку кількість. Кожен водонос має свою глибину залягання і чим глибше від поверхні землі, тим більший тиск на стінки, тим більшу товщину цих стінок потрібно використовувати.

Вибір обсадної труби за матеріалом

Вибір матеріалу для обсадки труби залежить від таких факторів:

  1. Глибина свердловини. Глибокі свердловини зазвичай вимагають міцніших та більш стійких матеріалів, таких як сталь або чавун. Також велико дебітні, промислові свердловини, де потрібен великий відбір води та міцні стінки труб, які здатні витримати серйозний тиск. Найчастіше використовують чорну сталь для кондукторів та перших колон, які не контактуватимуть з водозабірним водоносом, а перекриватимуть собою верхні води. Для водозабірних колон (фільтрових), які вже безпосередньо будуть контактувати з водою, обирають більш «корозійно стійкі» матеріали: нержавіюча сталь, емальована, пластик. Поступово збільшується лінійка діаметрів НПВХ труб, які за рахунок своєї міцності, поступово витісняють металеві труби.
  2. Корозійна стійкість. Якщо в ґрунті або воді містяться агресивні хімічні речовини, то важливо використовувати матеріали, які є стійкими до корозії, наприклад, нержавіюча сталь або спеціальні покриття для сталевих труб.
  3. Бюджет. Вибір матеріалу також може залежати від фінансових можливостей. Пластикові труби зазвичай є більш доступними і дешевшими, але вони можуть бути менш міцними порівняно зі стальними або чавунними трубами.

Остаточний вибір матеріалу для обсадки труби повинен бути зроблений спеціалістами, які враховують всі вищезгадані фактори, а також місцеві умови, тип ґрунту та глибину свердловини. Важливо забезпечити безпеку та довговічність свердловини, а також врахувати потреби водопостачання чи інші цілі при виборі матеріалу для обсадки труби.

Вибір діаметра обсадної труби

Діаметри труб залежать від потреб у кількості води, що потрібно отримати з свердловини, географічному розміщенню, де потрібно бурити. Чим більше ви хочете отримати води за годину, чи у вас є проблемний, малодебітний горизонт - краще використовувати труби з більшим діаметром. Найбільш популярним і оптимальним з точки зору ціни-якості, можливості використання насосу (найбільш популярні насоси мають зовнішній діаметр від 70 мм до 105 мм) – 125 мм труби з НПВХ (непластифікований полівінилхлорид).

Вибір товщини обсадної труби

Товщина стінки залежить від обраного матеріалу, але якщо розглядати найбільш популярний діаметр і матеріал 125 мм НПВХ труби, то розподіл йде таким чином:

  • товщина 5,0 мм — труби, які використовуються для свердловин до 20-25 м, де не суттєве кільцеве стиснення;
  • товщина 5,5 мм — свердловини до 35-40 м, де помірний тиск на стінку;
  • товщина 6,0 мм — використовуються до 70-75 м, де натиск на стінки серйозний і потрібна компенсація;
  • товщина 7,4 мм — використовуються, як правило, від 80 м до 120 м, та на свердловинах з низьким динамічним рівнем води в свердловині;
  • товщина 8 мм і більше вже використовується на свердловинах понад 120 м.

Вибір виробника обсадної труби

Що можна сказати про виробників труб на сьогоднішній день (2023 рік): за останні 5 років ми втратили одного з найкращих виробників труб - Броварський завод пластмас та з 2022 року, майже не має на ринку виробника Valrom, вірніше він є, але його продукція суттєво дорожча за конкурентів та й по наявності її не завжди є, а якщо вам потрібен не стандартний діаметр (125 мм, а щось  типу 160 мм), то вам прийдеться чекати до місяця, коли цю трубу завезуть з Румунії.

обсадная-труба-скважины-на-песок

Найбільш популярними виробниками, які мають майже ідентичну якість труби, є: львівська компанія Укрполімер, харківська компанія М Пласт, Р Пласт, що виробляє в с. Терезино під Білою Церквою, Інсталпласт та молодий бренд Екопласт, що починає своє виробництво в м. Бровари. Є і інші бренди, але принципово, всі вони одної якості. Кожен з виробників може виробляти труби трішки відійшовши від стандартів чи використовуючи вторинну сировину, щоб зекономити. Кожна бурова організація для себе визначає ту компанію, якій вона довіряє, з якою їй приємніше співпрацювати, де рекламаційних випадків не трапляється, оскільки, економлять виробники труб, а фінансові втрати несуть бурові організації, в разі аварій, оскільки механізмів компенсацій законодавчо не передбачено в даному секторі. 

Оптимальна обсадна труба для свердловин на пісок

Вибір обсадної труби є критичним етапом, що впливає на безпеку, стійкість та довговічність свердловини. Вибір повинен бути здійснений професіоналами з урахуванням всіх вищезгаданих факторів. Це дозволить забезпечити надійну та безпечну свердловину з врахуванням потреб водопостачання та специфі фічних умов. Вибір матеріалу, діаметру та виробника обсадної труби впливає на тривалість та ефективність роботи свердловини, а також на безпеку використання. Тому, ретельний аналіз і обґрунтований вибір цих параметрів є важливими кроками для успішного буріння свердловини на пісок. Для цього рекомендується залучити кваліфікованих фахівців з глибоким розумінням вимог, функціональних особливостей та основних принципів побудови свердловин, що дозволить забезпечити оптимальне вибрання обсадної труби та досягнення найкращих результатів у процесі буріння та експлуатації свердловини на пісок.

06.12.2023
Категорія: Водопостачання
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description