Вибір обсадної труби для свердловини можна розділити на:
Для початку потрібно розуміти для чого буде використовуватись ця свердловина: приватний будинок, дача, полив, промислове використання, резервне водопостачання, виходячи з цього розраховується необхідна кількість води на годину чи добу. Розуміючи скільки води потрібно на годину, можна розрахувати який водоносний горизонт та який діаметр обсадної труби ( та довжина водозабірного фільтра) здатний забезпечити таку кількість. Кожен водонос має свою глибину залягання і чим глибше від поверхні землі, тим більший тиск на стінки, тим більшу товщину цих стінок потрібно використовувати.
Вибір матеріалу для обсадки труби залежить від таких факторів:
Остаточний вибір матеріалу для обсадки труби повинен бути зроблений спеціалістами, які враховують всі вищезгадані фактори, а також місцеві умови, тип ґрунту та глибину свердловини. Важливо забезпечити безпеку та довговічність свердловини, а також врахувати потреби водопостачання чи інші цілі при виборі матеріалу для обсадки труби.
Діаметри труб залежать від потреб у кількості води, що потрібно отримати з свердловини, географічному розміщенню, де потрібно бурити. Чим більше ви хочете отримати води за годину, чи у вас є проблемний, малодебітний горизонт - краще використовувати труби з більшим діаметром. Найбільш популярним і оптимальним з точки зору ціни-якості, можливості використання насосу (найбільш популярні насоси мають зовнішній діаметр від 70 мм до 105 мм) – 125 мм труби з НПВХ (непластифікований полівінилхлорид).
Товщина стінки залежить від обраного матеріалу, але якщо розглядати найбільш популярний діаметр і матеріал 125 мм НПВХ труби, то розподіл йде таким чином:
Що можна сказати про виробників труб на сьогоднішній день (2023 рік): за останні 5 років ми втратили одного з найкращих виробників труб - Броварський завод пластмас та з 2022 року, майже не має на ринку виробника Valrom, вірніше він є, але його продукція суттєво дорожча за конкурентів та й по наявності її не завжди є, а якщо вам потрібен не стандартний діаметр (125 мм, а щось типу 160 мм), то вам прийдеться чекати до місяця, коли цю трубу завезуть з Румунії.
Найбільш популярними виробниками, які мають майже ідентичну якість труби, є: львівська компанія Укрполімер, харківська компанія М Пласт, Р Пласт, що виробляє в с. Терезино під Білою Церквою, Інсталпласт та молодий бренд Екопласт, що починає своє виробництво в м. Бровари. Є і інші бренди, але принципово, всі вони одної якості. Кожен з виробників може виробляти труби трішки відійшовши від стандартів чи використовуючи вторинну сировину, щоб зекономити. Кожна бурова організація для себе визначає ту компанію, якій вона довіряє, з якою їй приємніше співпрацювати, де рекламаційних випадків не трапляється, оскільки, економлять виробники труб, а фінансові втрати несуть бурові організації, в разі аварій, оскільки механізмів компенсацій законодавчо не передбачено в даному секторі.
Вибір обсадної труби є критичним етапом, що впливає на безпеку, стійкість та довговічність свердловини. Вибір повинен бути здійснений професіоналами з урахуванням всіх вищезгаданих факторів. Це дозволить забезпечити надійну та безпечну свердловину з врахуванням потреб водопостачання та специфі фічних умов. Вибір матеріалу, діаметру та виробника обсадної труби впливає на тривалість та ефективність роботи свердловини, а також на безпеку використання. Тому, ретельний аналіз і обґрунтований вибір цих параметрів є важливими кроками для успішного буріння свердловини на пісок. Для цього рекомендується залучити кваліфікованих фахівців з глибоким розумінням вимог, функціональних особливостей та основних принципів побудови свердловин, що дозволить забезпечити оптимальне вибрання обсадної труби та досягнення найкращих результатів у процесі буріння та експлуатації свердловини на пісок.