Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Каналізація в приватному будинку

Каналізація в приватному будинку

Організацією зручностей для приватного будинку найкраще займатися ще на етапі проектування і будівництва. Однак навіть через роки після зведення можна прокласти комунікації та забезпечити комфортні умови життя. У статті розглянемо, як правильно зробити каналізацію в приватному будинку, які є методи її облаштування і що треба враховувати під час проведення робіт.

Способи організації каналізації для приватного будинку

kanalizacziya-v-chastnom-dome

Система комунікацій необхідна, щоб відводити, очищати і скидати використану воду і рідкі відходи. Існує кілька способів її організації, які докладніше розглянемо нижче.

Підключення до центральної каналізації

Це найпростіше з точки зору подальшої експлуатації рішення. Ви підключаєтеся до централізованої системи і більше не турбуєтеся про рідкі відходи - їх відведенням, очищенням та утилізацією займаються комунальні служби. Прокладка каналізації в цьому випадку здійснюється в кілька простих кроків:

  1. Залишаєте заявку в місцевій комунальній службі, яка займається такими питаннями.
  2. Зустрічаєтеся з майстром або іншою уповноваженою особою для обговорення деталей.
  3. Фахівці складають проект, розробляють схему прокладки, розраховують кількість необхідних матеріалів.
  4. Купуєте труби, фітинги та інші деталі, бригада робітників займається монтажем, тестуванням і запуском системи.

Після цього ви можете користуватися каналізацією. Єдине, що потрібно від вас далі - регулярно оплачувати рахунки за послугу водовідведення.

Великий мінус такого рішення - можливість підключення до централізованої системи є не скрізь. Якщо вам потрібна каналізація на дачі, розташованій у віддаленій місцевості, найімовірніше, доведеться шукати інше рішення. Однак навіть там, де передбачена центральна система, є ризик виникнення проблем. Часто трапляються пориви та аварії, на час ремонтних робіт доступ до каналізації буде перекрито.

Вигрібна яма

Це найпростіша каналізація, яку можна організувати в приватному будинку. Її суть полягає в такому: копають яму достатнього об'єму (у середньому - 6 м3), стіни обкладають цеглою або заливають бетоном, а дно фактично відсутнє, тобто залишається ґрунтовим. Зверху вона накривається кришкою-люком, від будинку до неї веде труба, якою і зливаються відходи.

Трудовитрати і фінансові вкладення в таку каналізацію мінімальні, проте вона характеризується низкою недоліків:

  • Усі відходи потрапляють у ґрунт, проходячи лише часткову фільтрацію. Це означає, що фосфати і сульфати, що містяться в засобах побутової хімії, потрапляють у ґрунтові води, а звідти - у колодязі для питної води, вашому чи сусідському. Ситуація ще гірша, якщо ґрунтові води близько: у такому разі побутова хімія точно опиниться в питній воді, причому швидко. Навіть якісні та сучасні фільтри не зможуть впоратися з усіма шкідливими сполуками.
  • Вигрібну яму необхідно регулярно чистити. Через фекальні відходи її стінки і дно швидко замулюються, через що вода перестає просочуватися в ґрунт, і яма переповнюється. Вирішити проблему можна викликом асенізатора, який відкачає відходи, однак необхідно забезпечити під'їзні шляхи для машини.

Трохи подовжити експлуатацію допоможуть спеціальні бактерії та коагулянти, спрямовані на розкладання фекалій і фосфатів відповідно. З практичної точки зору вигрібна яма підійде для літніх будиночків, які експлуатуються як дача тільки в теплий період.

Використання септика для приватного будинку

Встановлення септика під ключ - оптимальний спосіб організації каналізації в готовому будинку або на етапі будівництва. Він являє собою герметичний резервуар, розміщений в ямі, де і збираються всі відходи. Суть його роботи полягає в такому: важкі фракції, включно з фекальними масами, а також шкідливі сполуки, осідають на дні, не потрапляючи в навколишнє середовище, а рідина переливається в іншу камеру або інший резервуар, звідки (вже після попереднього очищення) надходить у ґрунт.

Загалом структура септика включає два колодязі (збірний і фільтраційний) і вентиляційну трубу. Збірний колодязь повністю герметичний, у нього на дні й осідають важкі фракції. До нього підводиться вентиляційна труба - для усунення метану і подачі кисню для переробки фекалій. Фільтраційний колодязь облаштовується без дна, роль фільтрів виконують гравій, пісок, щебінь, крізь які проходить вода перед всмоктуванням у ґрунт.

Септики бувають одно- і двокамерними, різниця між ними полягає тільки в об'ємі (тобто пропускній здатності), принцип функціонування однаковий. Залежно від матеріалу вони можуть бути з бетонних кілець або пластику.

Септик теж потребує періодичного обслуговування - необхідно використовувати бактерії та коагулянти, а також відкачувати маси, які не розкладаються. Однак це більш екологічне рішення, ніж звичайні вигрібні ями.

Якщо обсяг води великий, її можна використовувати в технічних цілях - для зрошення рослин. Для цього обладнують поле фільтрації - підключають систему труб до другої камери, звідки надходить уже очищена рідина. Додатково можна організувати біологічне очищення води, встановивши спеціальний фільтр у другий колодязь.

Автономна каналізація (локальна очисна споруда)

ЛОС, по суті, є вдосконаленою і розширеною версією установки пластикового септика і призначена для заміських будинків, де постійно проживає велика сім'я, а також для комерційних, промислових об'єктів. Автономна каналізація - найдорожчий варіант її облаштування, зате на виході ви отримаєте очищену на 98% воду, що відповідає санітарним нормам і дає змогу використовувати її в господарських потребах.

ЛОС складається з таких елементів:

  1. приймальна камера для великих часток і жирів, що відокремлюються жировловлювачами;
  2. аеротенк - ємність для попередньо очищеної води, куди підводиться повітряний шланг для насичення резервуара киснем і забезпечення роботи бактерій;
  3. відстійник - камера для перекачування мулу, що сформувався в аеротенку;
  4. очисна камера - тут рідина остаточно очищається і дезінфікується.

Для більшості приватних будинків краще зробити каналізацію у вигляді септика. Однак остаточне рішення залежить від кількох чинників: сезонне або постійне проживання, кількість осіб (обсяг стоків), розмір ділянки, наявність поруч централізованих комунікацій, вільного бюджету тощо. Варто додати, що монтаж локальних очисних споруд краще довірити професіоналам.

Планування каналізації в приватному будинку

montazh-kanalizaczii-v-chastnom-dome

Щоб правильно зробити каналізацію в приватному будинку, необхідно спочатку скласти чіткий план усіх інженерних систем. Краще продумати все ще до будівництва та оздоблення, щоб розмістити точки водозбору поруч, що особливо актуально для котеджів у кілька поверхів. В іншому разі доведеться робити два стояки і, відповідно, два септики, а це дорого.

Монтаж каналізації в приватному будинку краще довіряти професіоналам - це дасть змогу уникнути помилок. Наприклад, ви можете звернутися в Aquamen - у наших фахівців великий досвід в організації водовідведення. Ми приїдемо на об'єкт, складемо план інженерних мереж, розрахуємо кількість матеріалів і змонтуємо їх відповідно до всіх правил.

Поради щодо прокладання каналізації

Перед тим як зробити каналізацію в приватному будинку, необхідно вибрати тип її внутрішнього контуру - відкритий або закритий. У першому випадку труби знаходяться на видноті й фіксуються до стін хомутами. Переваги такого рішення: простий доступ до комунікацій для ремонту, швидке виявлення та усунення течі, не треба порушувати оздоблення приміщення. Недоліки - підвищений шум від води і складнощі з прибиранням, оскільки під трубами буде накопичуватися пил.

Розташування труб під підлогою (закрита каналізація в приватному будинку) позбавить зайвих шумів, забезпечить естетичність, однак для ремонту комунікацій доведеться пожертвувати оздобленням підлоги.

Під час монтажу зовнішнього контуру необхідно укладати труби на гравійну або піщану подушку, щоб запобігти їхньому пошкодженню.

Помилки під час монтажу каналізації на ділянці

Найбільш поширеними вважаються такі:

  • Неправильний вибір труб. Зазвичай виникає у спробах зробити каналізацію дешево - у цьому разі люди купують труби для внутрішніх робіт, але використовують їх для зовнішніх мереж. Вони не витримують тиску ґрунту і лопаються.
  • Відсутність ухилів. У безнапірних системах труби повинні укладатися з певним ухилом на погонний метр. Він залежить від діаметра: що менший, то більшим має бути ухил.
  • Низька якість герметизації. Якщо не використовувати кільця ущільнювачів, будуть постійні протікання.
  • Відсутність вентиляції. Без неї в будинку забезпечений неприємний запах.

Крім того, під час монтажу зовнішніх мереж іноді не враховують рівень промерзання ґрунту. У цьому разі труба може просто замерзнути взимку, і каналізація порушиться. Якщо глибина занадто велика, необхідний гріючий кабель або якісна термоізоляція.

Відстані важливі під час встановлення каналізації в приватному будинку

samaya-prostaya-kanalizacziya-v-chastnom-dome

Відповідно до будівельних і санітарних норм встановлення каналізації в приватному будинку має проводитися на конкретній відстані від житла:

  • резервуар біологічного очищення в системі ЛОС - мінімум 3 м;
  • септик - 5 м;
  • вигрібна яма - 15 м.

Від септика з бетонних кілець до колодязя, звідки береться питна вода, має бути мінімум 30 м, а за високого рівня фільтрації ґрунту - 50 м.

Порівняння вартості для каналізації в приватному будинку

Під час вибору способу, як зробити каналізацію, важливим фактором виступає ціна проєкту. Порівняємо статті витрат для різних способів.

Тип водовідведенняЩо включають витрати
Вигрібна ямаЦегла або бетон для стін, труба від будинку до ями і комплектуючі, послуги робітників (опціонально, адже яму можна викопати і самостійно)
СептикБетонні кільця або пластикові резервуари, бетон для основи, труби і комплектуючі, послуги робітників (риття котловану і траншеї, безпосередньо монтаж)
ЛОСПластикові резервуари, труби та комплектуючі, зокрема для дренажної системи, послуги робітників (повноцінне облаштування системи)

Найдорожче обійдеться локальна очисна споруда, проте вона вкрай ефективна в будь-яких приватних будинках із середньою та великою територією.

Висновки: як правильно зробити каналізацію в приватному будинку?

Спочатку треба визначити, який тип водовідведення вам підходить. Це залежить від розташування будинку, кількості мешканців, постійного чи сезонного проживання, закладеного бюджету. Далі подумайте, яким має бути обсяг резервуара (середнє значення - 200 л на людину на добу). Щоб не припуститися помилок, необхідно грамотно скласти проєкт і провести всі розрахунки, а також використовувати якісні труби і комплектуючі.

Компанія Aquamen пропонує свої послуги з організації каналізації в приватному будинку. Телефонуйте або пишіть нам для консультації - наші фахівці підкажуть, який її тип підійде у вашому випадку, узгодять час для приїзду майстра на ділянку.

05.26.2024
Категорія: Каналізація
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description