Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Як зібрати крапельний полив?

Як зібрати крапельний полив?

Обов'язковою умовою нормального розвитку культурних рослин є наявність достатньої кількості вологи. Ручне зрошення навіть за допомогою шланга займає багато часу і сил. Але ж, крім поливу, на дачі або присадибній території приватного будинку є й інші турботи, що займають дуже багато часу

Вирішення проблеми - встановлення крапельної системи поливу, за якої вам не доведеться ходити навколо кожного куща, щоб забезпечити його кореневу систему достатньою кількістю вологи. Крім цього, впровадження такої системи дасть змогу істотно зменшити витрату води, підвищити врожайність, знизити кількість бур'янів на городі: останнім просто не вистачить вологи, яка подається точково для конкретної рослини.

Типи крапельного поливу

Існують різні модифікації крапельного зрошення ґрунту, що відрізняються між собою не тільки принципом роботи, а й комплектацією.

Зовнішній полив рослин

При зовнішньому поливі вода подається по трубах і крапельницях зовнішнього монтажу. Це найпростіший спосіб реалізації крапельного поливу рослин, який не вимагає проведення земельних робіт. Досить виконати розводку труб і підключити їх до накопичувального бака. Якщо потрібен автополив, потрібно докупити електромагнітні клапани і блок управління, які будуть відкривати/закривати подачу води за заданою програмою.

Незважаючи на простоту реалізації, зовнішній полив має деякі недоліки:

  • Сезонність. Необхідно після кожного закінчення польових робіт розбирати систему поливу і повторно збирати її на наступний рік.
  • Ризик протікання. Оскільки всі труби прокладені поверхнею ґрунту, їх легко пошкодити інструментом або переїхати транспортом.
  • Незручність. Прокладені по ділянці труби заважають здійснювати обробку ґрунту: полоти або підгортати ґрунт навколо рослин.

Перевага зовнішнього крапельного поливу - у високій ремонтопридатності. Якщо якісь із форсунок крапельниці забиваються, їх легко почистити або замінити на нові.

аквамен-капельный-полив

Внутрішньоґрунтовий крапельний полив

У цьому разі використовуються спеціальні краплинні трубки, які укладаються всередину ґрунту. Залежно від площі ділянки та обраної технології, процес може супроводжуватися необхідністю попереднього формування траншей, що вимагає фізичних зусиль або використання спецтехніки.

Переваги внутрішньоґрунтового зрошення в тому, що всі комунікації заховані на глибині до 40 см і не заважають виконанню обробки. Вода подається прямо до кореневої системи рослин. Однак тут потрібні спеціальні труби для розміщення в землі, що мають вищу вартість порівняно з поверхневими. Їхні краплинні отвори захищені від потрапляння ґрунту та проникнення коренів рослин.

Крім цього, подача води при використанні внутрішньоґрунтового зрошення здійснюється за допомогою насоса. Відповідно, собівартість цього обладнання вища, ніж поверхневих систем, де наявність тиску необов'язкова, і рідина може текти самопливом.

Основне обладнання для крапельного поливу

Якщо не враховувати, що у внутрішньоґрунтовому зрошенні використовуються спеціальні труби і встановлено додатковий насос, усі краплинні системи мають схожу конфігурацію обладнання.

  1. Ємність для води. Це може бути пластмасовий або металевий бак. Його місткість розраховується індивідуально під конкретну кількість культур, що поливаються, площу ділянки, тип ґрунту, рівень автономності. Як правило, для тижневого поливу 50 рослин достатньо 200 літрового бака.
  2. Насос. Використовується для наповнення ємності водою зі свердловини або колодязя. Конкретний тип насоса залежить від джерела. Це може бути поверхневий відцентровий, глибинний або занурювальний вібраційний.
  3. Фільтр. Вода має подаватися чистою. Причина не тільки в тому, що крапельниці можуть засмітитися, а й у захисті рослин від захворювань, небезпечних домішок. Особливо фільтр важливий, якщо подача води здійснюється з колодязя.
  4. Магістральний трубопровід. Це труба з поліетилену або поліпропілену діаметром не менше 16 мм. По ній подається основний потік води, який через трійники і відводи розподіляється на краплинні стрічки або трубки.

Варто зазначити, що до складу зрошувальної системи може входити окрема ємність із дозатором, куди заливають рідкі добрива і спеціальні добавки для захисту та підживлення рослин.

монтаж-капельного-полива

Як зробити крапельний полив?

Реалізувати крапельний полив можна своїми руками. Для цього вам потрібно порахувати, хоча б приблизно, кількість рослин, їхню віддаленість одна від одної. На підставі отриманих даних визначитися з ємністю накопичувального бака, протяжністю необхідного трубопроводу. Відразу визначтеся, де буде виконано монтаж трійників, перехідників, відводів.

Якщо плануєте організувати подачу води самопливом, подбайте, щоб ємність розташовувалася на висоті не менше 40 см щодо оброблюваної території. Що вищим буде розміщення, то сильнішим буде натиск.
Для простоти монтажу, можливості розбирання і спрощення ремонту в разі виявлення протікання рекомендується використовувати фітинги "американка". Вони не вимагають застосування спеціальних інструментів під час монтажу і можуть бути легко замінені.

Краплинні трубки і стрічки мають бути укладені без використання з'єднувальних фітингів. Відстань між окремими лініями - в межах 1-2,4 метрів, що залежить від площі ділянки.

Важливість правильного встановлення системи

Важливість правильної Не дивлячись на уявну простоту, монтаж крапельного поливу вимагає наявності спеціальних знань і досвіду. Неправильний вибір обладнання або помилки під час встановлення можуть призвести до того, що зрошення здійснюватиметься нерівномірно. Ті рослини, які ближче до джерела води, отримуватимуть надмірну кількість вологи, а далекі - зовсім залишаться сухими.

Щоб гарантовано отримати робочу систему, звертайтеся до експертів "Aquamen": вони спеціалізуються на розробці та впровадженні подібних проєктів. Компанія безпосередньо співпрацює з виробниками і постачальниками обладнання, що дозволяє здійснювати їх закупівлю для крапельного поливу за ціною з мінімальною націнкою.установки системи

07.17.2023
Категорія: Автополив
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description