Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Автополив не поливає газон належним чином. Що робити?

Автополив не поливає газон належним чином. Що робити?

Нерівномірне зрошення або його повна відсутність в окремих зонах є ознаками того, що система поливу вийшла з ладу. Щоб знайти причину несправності та усунути її, необхідно розібратися, як влаштований і який принцип роботи автополиву газону.

У цій статті ми розглянемо найпоширеніші поломки систем поливу і як їх усунути.

Пристрій автоматичного поливу газону

Перш ніж перейти до вивчення практичних порад щодо усунення несправностей у роботі автополиву, розберемося в його будові. До основних компонентів системи належать:

  1. Блок управління. За допомогою блоку управління задаються режими роботи системи поливу. Крім цього, він відповідає за роботу кожного окремого клапана, встановленого на конкретній зоні зрошення.
  2. Клапана. Запірна арматура з електричним приводом, виконаним у вигляді соленоїда, що відповідає за подачу води на окремі зони системи поливу газону.
  3. Розбризкувач. Відповідає за безпосереднє розприскування води на певній ділянці газону. Встановлюється безпосередньо в землю і являє собою клапан, на виході з якого встановлена форсунка.

До витратних матеріалів системи автоматичного поливу газонів відносяться труби для транспортування і кабель для живлення і подачі сигналу від блоку управління до клапанів.

Поширені несправності системи автополиву

Попри простоту конструкції системи поливу газонів, пошук несправностей ускладнюється тим, що більшість компонентів зариті під землею. Тому, щоб не довелося розкопувати всю ділянку, необхідно чітко розуміти, які симптоми найпоширеніших проблем.

Не працює окремий розбризкувач

Дощувачі є найбільш вразливими пристроями автоматичного поливу газонів. Вони часто стають жертвами газонокосарок та автомобілів. Відповідно, якщо не працює конкретний розбризкувач, у 90% випадків проблема саме в ньому.

Крім пошкодження лезом косарки, частою проблемою розбризкувачів виступає забита форсунка. Виною може бути як ґрунт, так і сольові відкладення, що входять до складу води.

Низький тиск води

Якщо на одному або на декількох розбризкувачах зрошуваної зони спостерігається недостатній напір, це свідчить про проблеми з трубопроводом.

  • Пошкодження труби. Сильний зсув ґрунту або проведення земельних робіт без урахування ліній подачі води на зрошувачі - часті причини виникнення свищів і витоку в трубопроводі.
  • Перетиснуті труби. Сильне утрамбовування ґрунту і розгалуження коренів дерев можуть перетиснути трубопровід, тим самим знизивши тиск води. У цьому разі не буде видимих ознак пошкодження.
  • Несправність насоса. Якщо подача води здійснюється за допомогою насосного обладнання, його поломка може призвести до недостатнього тиску на віддалених розбризкувачах.

Варто зазначити, що проблеми з напором у системі можуть бути пов'язані з несправністю клапанів соленоїдів. Тому насамперед потрібно перевірити все обладнання, до якого є прямий доступ.

lawn-sprinkler

Неробочі зони поливу

Якщо немає подачі води тільки на одній зоні, а всі інші працюють коректно, проблема пов'язана з неправильним налаштуванням системи автоматичного поливу або поломкою. Необхідно перевірити правильність роботи клапана, що відповідає за проблемну ділянку, трансформатор живлення і сам блок управління.

Не варто виключати і пошкодження кабелів живлення соленоїдів. Вони можуть бути обірвані внаслідок росту кореневої системи дерев або тваринами, що живуть у землі, наприклад, кротом.

Усунення несправностей системи автоматичного поливу газонів

Щоб усунути всі перераховані вище несправності, вам знадобляться такі інструменти:

  1. Лопата. Незамінний інструмент для відкопування ділянок трубопроводу або окремих дощовиків.
  2. Набір викруток. Знадобляться для розкриття коробки з клапанами або корпусу блоку управління.
  3. Мультиметр. Універсальний прилад для перевірки напруги або цілісності ліній подачі струму на соленоїди.

❗️Теперь розглянемо основні способи ремонту автополиву газону.

Ремонт дощувача

Оскільки корпус розприскувача закопаний на певну глибину, візуально визначити несправність можна тільки в разі пошкодження його верхньої частини. У всіх інших випадках потрібно попередньо відкопати пристрій.

Якщо неправильний полив газону дощовиком пов'язаний з тим, що він забився, досить його розібрати, почистити і знову зібрати. У всіх інших випадках потрібна повна заміна деталі, оскільки вона не підлягає ремонту.

Усунення поломки клапана

Як і розбризкувачі, клапани схильні до забруднень, які викликають сольові відкладення від жорсткої води. Тому насамперед необхідно закрити запірну арматуру і відключити проблемну ділянку на блоці управління, після цього можна приступати до розбору пристрою.

Крім клапана, неправильна робота системи поливу може бути наслідком несправності в приводі (соленоїді) або поганого контакту на вхідних клемах. Щоб переконатися в працездатності електроприводу, досить перевірити цілісність його ланцюга, виконавши "продзвін" мультиметром. Якщо привід цілий - проблема в клемах або контролері.

Несправність контролера

За правильної роботи контролера він має видавати напругу на відкриття клапана від 24 до 28 Вольт; якщо значення буде нижчим, клапан зони не відкриється. Працездатність блоку управління перевіряється мультиметром: вимірюється вихідна напруга по необхідному каналу. Якщо сигнал відсутній, слід замінити контролер.

У ситуаціях, коли спостерігається чергування неробочих зон поливу, причиною може бути трансформатор живлення блоку управління. Перевірити його роботу також можна мультиметром, переконавшись у тому, що він видає не менше 22 Вольт.

газон

Профілактика несправностей автоматичної системи поливу газонів

Щоб уникнути проблем, рекомендується спочатку правильно налаштувати полив, виконавши такі дії:

  • Грамотне планування. При розробці плану прокладки трубопроводів і місць установки розбризкувачів враховуйте розташування молодих дерев, гаража, господарських будівель, де можуть спостерігатися підвищені навантаження на ґрунт.
  • Водопідготовка. Щоб унеможливити засмічення форсунок, клапанів, труб вапняковими відкладеннями, передбачте наявність відповідних фільтрів води. Особливо, якщо в системі передбачено крапельний полив газонів.
  • Стабільне живлення. Для запобігання стрибкам напруги в мережі, встановлюйте стабілізатори, які вбережуть чутливі трансформатори і плату контролера від пошкоджень.
  • Правильний монтаж. У процесі розведення труб і підключення всього обладнання дотримуйтесь відповідних правил і вимог. Порушення кута нахилу або неправильний вибір дощовиків, клапанів може стати причиною зниження терміну їхньої експлуатації та виходу з ладу.

Якщо ви не впевнені у власних силах, звертайтеся в компанію "Aquamen", яка виконає монтаж автоматичного поливу газону під ключ. Тут працюють досвідчені інженери і монтажники, які грамотно розрахують, спроектують систему зрошення під вашу ділянку.

При співпраці з "Aquamen" вам надається офіційна гарантія, протягом дії якої будь-які несправності, викликані діями співробітників компанії, усуваються безкоштовно.

Зв'яжіться з менеджером компанії, щоб замовити приїзд замірника у зручний для вас час.

05.24.2023
Категорія: Автополив
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description