Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Обслуговування системи автополиву

Обслуговування системи автополиву

Автоматизована система поливу – найкраще рішення для господарів, які прагнуть мати доглянуту присадибну ділянку, город чи квітник. До її складу входять різноманітні датчики та контролери, які аналізують показники вологи та регулюють інтенсивність зрошення. Після монтажу власникові потрібно налаштувати полив, і система буде працювати самостійно. Це особливо зручно, якщо у вас дачна ділянка, яку ви відвідуєте періодично. Однак для безперебійної роботи необхідне обслуговування систем поливу. Як воно відбувається та що для цього потрібно – розповімо далі.

Переваги автоматичного зрошення

Автоматизований полив використовується на городах та присадибних ділянках, у парках, скверах та інших громадських місцях, де є зелені насадження. Він допомагає підвищити врожайність городніх культур, покращити загальний стан рослин, газону. Автоматична система поливу характеризується наступними перевагами:

 • широкі можливості налаштувань – ви можете встановити індивідуальний полив для рослин різних груп в залежності від їхньої потреби у зволоженні;
 • вам не потрібно весь час доглядати за насадженнями – система поливу вмикається і вимикається без втручання людини завдяки завчасно заданим параметрам;
 • економія ресурсів з турботою про рослинність – полив не вмикається під час дощу, оскільки про це сигналізує спеціальний датчик, тому насадження не перезволожуються, а ви маєте змогу заощадити воду та електроенергію;
 • безумовна безпека – система поливу складається з повністю ізольованих дротів, контакт води з електричним струмом виключено;
 • рівномірний розподіл вологи, що не може гарантувати звичайний полив ручними методами;
  заощадження часу – вам не потрібно довго ходити зі шлангом чи лійкою, автополив позбавить вас цієї турботи.

Регулювати полив рослинності можна дистанційно, з комп’ютера чи смартфона, встановивши спеціальне програмне забезпечення.

Яким буває автополив?

Автоматизована система поливу може бути реалізована трьома способами:

 1. Краплинний, або нижній полив. У цьому випадку зволожується лише прикоренева зона, листя та квіти залишаються сухими. Такий підхід дозволяє вирішити проблему нерівномірного зволоження на ділянках з пагорбами. Адже звичайний полив призводить до того, що вода стікає зі схилів, тому рослини, що знаходяться внизу, отримують занадто багато вологи. Це може негативно вплинути на стан кореневої системи.
 2. Розпилення, або верхній полив. Струмінь води б’є знизу догори, краплі розпилюються і опадають, зрошуючи усі частини рослини. Такий полив максимально схожий на природній, він нагадує дощ або фонтан. Використовується у оранжереях, на відкритих ділянках з рослинами, які потребують високого рівня зволоженості повітря.
 3. Комбінований полив. Мається на увазі, що на одній ділянці встановлено одночасно нижній та верхній автополив, що доцільно, якщо ви вирощуєте рослини з різними потребами у зволоженні. Робота систем налаштовується індивідуально.

Який саме полив обрати, залежить від типу зелених насаджень. Перед замовленням системи проконсультуйтеся з менеджерами нашої компанії – вони порадять варіант, котрий буде кращим у вашому випадку.

Якого догляду потребує система поливу?

Будь-якій автоматизованій системі потрібне регулярне обслуговування, і полив рослинності не є виключенням. Це забезпечить нормальне функціонування механізмів та електронних пристроїв, не дозволить їм вийти з ладу та гарантує безпечне використання. Особливої уваги система поливу потребує перед настанням зими та навесні.

Після завершення сезону автоматизований полив необхідно законсервувати. Це слід зробити до настання перших заморозків, оскільки низька температура псує обладнання. Алгоритм дій:

 1. Промийте автополив, знявши заглушки з контурів та пустивши чисту воду по трубах. За необхідності проведіть кислотну дезінфекцію (якщо рідина має неприємний аромат).
 2. Продуйте систему. У трубах та шлангах не має залишатися вода, тому спочатку злийте її, а потім продуйте автополив за допомогою компресора. Тиск має бути невисоким – до 8 бар, тривалість дії – приблизно 3 хвилини, доки система не стане зовсім порожньою. Отвори у дощувальній системі треба щільно закрити, а вентилі, що відповідають за подачу повітря і води, залишити у наполовину відкритому стані.
 3. Вимкніть живлення насосної станції та блоку управління, у тому числі від’єднайте дроти від двигуна, а потім демонтуйте їх. Злийте воду з корпусу насоса та висушіть його. Очистіть блок управління від бруду та покладіть до упаковки, захищеної від вологи. Пристрої мають зберігатися у сухому опалюваному приміщенні.
 4. Підготуйте електромагнітні клапани до зими. Для цього очистіть їх від бруду та заповніть будь-якою теплоізоляцією.
 5. Висушіть бак для води. Автоматизований полив здійснюється завдяки накопиченій у ємності рідині. Під час обслуговування систем поливу перед зимою її необхідно злити, бак за можливості промити, висушити та закрити.
 6. Підготуйте зрошувачі до морозу. Демонтувати їх не потрібно, просто змастіть металеві компоненти засобом від корозії, обмотайте їх поліетиленом чи вдягніть пластикові кришки.
 7. Демонтуйте датчики, що регулюють полив. Вони мають зберігатися разом із дротами у теплому приміщенні.

Запускається система поливу навесні, після закінчення заморозків. На цьому етапі необхідно встановити усе демонтоване обладнання, перевірити трубопровід на герметичність, зробити тестовий пуск води. За потреби обслуговування системи автоматичного зрошення навесні включає чистку фільтрів та форсунок. Наостанок встановіть необхідні налаштування, щоб полив відбувався за графіком.

Кому довірити обслуговування систем поливу?

Обслуговування систем автоматичного зрошення мають виконувати фахівці, які мають знання та практичні навички у цій справі. Якщо у вас немає досвіду, ви можете припустися помилки, намагаючись законсервувати чи запустити автополив самостійно. Щоб усі механізми працювали на відмінно, довіряйте обслуговування систем поливу співробітникам нашої компанії. Ми якісно виконуємо роботи і гарантуємо, що система поливу буде функціонувати коректно.

02.21.2023
Категорія: Автополив
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description