Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Як визначити кількість та тип розпилювачів, необхідних для поливу певної площі?

Як визначити кількість та тип розпилювачів, необхідних для поливу певної площі?

Часто погодні умови складаються таким чином, що для нормального розвитку культурних та декоративних рослин на ділянці недостатньо вологи. Звичайно, якщо площа невелика, можна виконати полив за допомогою лійки або інших ручних інструментів. Проте в більшості випадків цього не вистачає, і в результаті недостатньої кількості зволоження рослини починають гірше розвиватися, знижується їх імунітет, виникають захворювання.

Розв'язанням цієї проблеми може стати встановлення системи автополиву, яка вже стала невід’ємною частиною багатьох садів та газонів. Але щоб забезпечити достатній догляд за рослинами, необхідно встановити правильну кількість та тип розпилювачів, організувати підігрів та подачу води, підібрати оптимальний режим зрошення.
В цій статті ми дамо практичні поради, як краще організувати систему автополиву та на які моменти слід звернути увагу.

Проєктування системи автополиву

Як і будь-яке розведення труб систем водопостачання, перед монтажем автополиву слід гарно все продумати, щоб нічого не проґавити. Для цього треба мати чіткий план дій, який починається з проєктування.

Спочатку аналізують умови на ділянці, на якій у майбутньому буде встановлена система поливу. При цьому варто враховувати не тільки такі фактори, як кліматичні умови, тип ґрунту та кількість рослин, але й розташування кущів, дерев, городини, доріжок, господарчих будівель.

Встановлюють, які зони потребують більш або менш інтенсивного поливу та яка кількість води потрібна. Зверніть увагу, що різні рослини потребують різного зволоження. Рослинність з дрібним корінням, наприклад, газон, потребує більш частого поливу, ніж рослини з глибокою корінною системою.Щоб отримати максимально точну інформацію, треба створити детальну схему розташування кожного об’єкта у відповідному масштабі. Для цього можна використовувати як звичайний папір з клітинками, так і спеціалізоване програмне забезпечення на комп’ютері.

irrigation-design-Аквамен

Головне завдання – максимально точно виконати самі заміри. Спочатку потрібно визначитися з базовими лініями. Це повинні бути дві перпендикулярні найдовші лінії земельної ділянки, де планується встановлення системи для зрошення.

Визначаємося з типом розпилювачів

Виробники обладнання для автоматичного поливу пропонують безліч варіантів розпилювачів. Це дозволяє обрати варіант, який найкраще підходить для площі та конкретного виду рослин.

Розпилювач-крапельниця

Розпилювач-крапельниця призначений для делікатного та рівномірного розподілу води. Цей розбризкувач переважно використовується для зрошення овочів та квітів, оскільки забезпечує постійну вологу біля кореневої системи рослин та попереджає її швидке випаровування. Конструкція розпилювача-крапельниці може бути досить різноманітною. Однак вона завжди включає насадку, через яку вода подається до крапельниці. Остання має кілька отворів, де утворюються краплини, які безпосередньо потрапляють на поверхню ґрунту.

Секторні розпилювачі

Секторні розпилювачі використовуються в системах автоматичного поливу для розподілу води по заздалегідь визначеній траєкторії. Зазвичай мають вигляд стовпчиків, у верхній частині яких розташована насадка, яка формує потік води, а також механізм регулювання кута її розсіювання та кількості.
Цей тип підходить для поливу декоративних кущів та великих квіткових клумб. Якщо використовувати секторні розпилювачі для зрошення овочів, вони можуть пошкодити тендітне листя рослин, оскільки струмінь води тут занадто сильний.

Розпилювач-дощувач

Розпилювач-дощувач розпилює воду на дрібні краплини, створюючи ефект дощу. Цей спосіб поливу є оптимальним для зрошування газону чи ділянок з квітами та інших делікатних рослин, які не витримують потужного струменю.
У розпилювачі-дощувачі передбачена можливість регулювання ширини зони поливу та інтенсивності водяного потоку. Деякі моделі здатні змінювати кут нахилу, що дозволяє краще забезпечити зволоження нерівномірної ділянки.

Як вибрати розбризкувач?

Щоб підібрати оптимальний розбризкувач, слід звернути увагу на його радіус зрошення. Від цього напряму залежить, яка кількість пристроїв вам знадобиться для конкретної зони поливу. Радіусом називається відстань, яку долає потік води від форсунки до крайньої точки. Цей показник не залежить від того, буде це круговий чи направлений потік. Значення радіуса можна знайти в інструкції від виробника.

water_sprinkler_aquamen

Наявність механізмів регулювання напрямку, типу зрошування та сили потоку дозволить налаштувати автоматичну систему поливу таким чином, щоб витрати води були мінімальними. Крім цього, потрібно виконати розрахунки, які дозволяють визначити оптимальну кількість вологи для ґрунту в конкретній місцевості.

Як розрахувати кількість зрошувачів?

Вважається, що для зрошування зони на 20-30 квадратних метрів достатньо одного розбризкувача, але на конкретну їх кількість впливають наступні фактори:

  • Площа. Кількість дощувачів залежить від розміру зони, яку потрібно поливати. Великим ділянкам може знадобитися більше розпилювачів, щоб забезпечити рівномірне зрошування.
  • Тип ґрунту. Наприклад, глинистий ґрунт краще утримує воду, ніж піщаний, якому знадобиться більша кількість розпилювачів.
  • Кліматичні умови. У зоні з сильним вітром варто замислитися над тим, щоб встановити додаткові розпилювачі для протидії зміщуванню потоків води.
  • Тип рослин. Рослинність з великим листям може потребувати більшої кількості зволоження. Тому для неї потрібно встановити додаткові розбризкувачі, щоб забезпечити ефективну роботу системи автополиву.
  • Радіус зрошення. Якщо радіус зрошення одного розпилювача недостатній для поливу всієї ділянки, встановіть додатковий.
  • Відстань між розпилювачами. При значній відстані між розпилювачами виникають незволожені ділянки. Оптимальним вважається зрошення, коли радіус одного дощувача займає половину радіуса сусіднього.
  • Інтенсивність поливу. Це кількість води, яка розпилюється за одиницю часу. Проте деякі рослини потребують великої кількості вологи, тому в таких випадках без встановлення додаткового обладнання не обійтися.


☝ Варто зауважити, що на ефективність роботи автоматичної системи поливу впливає те, наскільки грамотно виконана розводка трубопроводів. Для забезпечення максимальної продуктивності кожного розбризкувача необхідно, щоб подача води здійснювалася з мінімальною кількістю поворотів. Окрім цього, треба правильно розрахувати діаметр магістральної труби та розгалужень.

Висновок

При виборі дощувачів для автополиву враховується безліч факторів, таких як вид рослин, розмір ділянки, кліматичні умови та тип ґрунту. Розрахунок кількості повинен бути заснований на підставі технічних характеристик та потреб у зволоженні на конкретній ділянці.

Виконати всі необхідні заміри та розрахунки ви можете самостійно, проте для цього потрібно мати вільний час та мінімальні навички роботи з пластиковими трубами, фітингами та вміти користуватися паяльником для їх з'єднання. Окрім цього, існує ризик, що в процесі підрахунків можуть бути помилки, які призводять до неефективної роботи автополиву та зайвих фінансових збитків.

Отже, якщо боїтеся нашкодити своїй ділянці, звертайтеся до «Aquamen». Компанія понад 15 років займається наданням послуг по бурінню, організації свердловин, вставленні систем водоочищення, септиків та автоматичного поливу.

 

04.20.2023
Категорія: Автополив
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description