Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Буріння свердловин взимку: що треба знати?

Буріння свердловин взимку: що треба знати?

Більшість замовлень на буріння свердловин профільним компаніям надходять у теплу пору року. По-перше, саме на цей період випадає дачний сезон та облаштування присадибних ділянок, по-друге, проводити роботи, коли на вулиці тепло, зручніше та ефективніше. Проте буріння свердловин взимку також можливе, варто лише знати особливості та бути готовими до певних складнощів. Розглянемо, у чому вони полягають, та розберемося, варто чи ні замовляти такі послуги у холодний сезон.

Чому бурити свердловину взимку – слушна ідея?

Попри деякі недоліки, про котрі ми розкажемо пізніше, організація свердловини у холодну пору року має суттєві переваги:

 • Низька ціна. Буріння вважається сезонною роботою, тому взимку, коли замовлень мало, вартість робіт помітно знижується. Для вас це шанс отримати гарну знижку та заплатити за послугу значно менше, ніж влітку. Якщо додати сюди інфляцію, вигода зростає ще більше.
 • Швидкість роботи. У теплий сезон іноді бурові компанії не встигають обробляти усі замовлення, оскільки їх дуже багато, тому клієнтам доводиться чекати своєї черги тижнями. Взимку все інакше: через знижений попит вашу свердловину організують швидко.
 • Мінімум незручностей для вас та сусідів. Цей пункт стосується власників дачних будинків, куди люди приїжджають лише влітку. Буріння свердловин на воду може бути досить гучним, оскільки задіяна важка техніка. Взимку, коли сусіди у місті, ви нікому не створите незручностей.
 • Збереження ландшафту. Взагалі організовувати джерело води на ділянці фахівці радять ще до будівництва оселі, щоб можна було під’їхати важкою технікою. Проте це не завжди реально, часто люди купують будинок на вторинному ринку і вже потім починають облаштовувати усе необхідне. Буріння свердловини в зимовий період означає, що майстрам буде простіше заїхати на ділянку, адже городина та квітники вже прибрані.
 • Зручні під’їзні шляхи. Цей пункт актуальний лише за холодної погоди. Коли ґрунт промерзлий, його вкриває помірний шар снігу, габаритній техніці набагато простіше заїхати на ділянку, ніж за умови розмитого бездоріжжя. До того ж не залишаються глибокі колії та поле бруду після роботи.

Крім того, взимку не обсипаються стіни свердловини, оскільки ґрунт промерзлий, в ньому не конденсується волога, що значно спрощує роботи.

Окремо варто сказати про промерзання ґрунту. У більшості регіонів України, в тому числі у Київській області, він промерзає на глибину до 1 м, рідше – 1,5 м. Усе, що глибше, має однаковий стан незалежно від пори року. А техніка, що використовується для буріння свердловин, розрахована на значно більше навантаження, ніж обробка промерзлої на метр породи.

Які проблеми чекають на вас взимку?

Недарма буріння свердловин в зимовий період не таке популярне, як влітку, навіть не кожна компанія надає такі послуги у холодний сезон. Це пов’язано з наступними факторами:

 • Необхідність у підготовці ділянки. Зону, де буде розташована свердловина, треба звільнити від снігу та льоду, бо з таким «покриттям» проводити роботи неможливо.
 • Збільшення терміну буріння. Взимку світловий день набагато коротший, тому те, що влітку можна зробити за два дні, у холодну пору року розтягується приблизно на тиждень. Альтернативне рішення – організація якісного освітлення робочої зони, проте навряд чи вам захочеться купувати прожектор, щоб використати його один раз.
 • Дискомфорт для працівників. Робота у холодних умовах виснажує, знижує продуктивність праці людей, тому вам доведеться забезпечити обігрів для бурильників. 
 • Замерзання рідини для промивання свердловини. Її доведеться гріти або використовувати аналоги, що не замерзають, а усе це означає додаткові витрати.
 • Необхідність облаштувати дренажну канаву. Свердловину потрібно промивати, щоб усередині не залишилося піску, глини та бруду. Вода, що використовується при цьому, влітку може виводитися просто на поверхню. Взимку так робити не можна, оскільки ділянка перетвориться на суцільну ковзанку. Тому варто заздалегідь подбати про облаштування спеціальної канави, куди буде виходити використана після промивання рідина.
 • Неточності з визначенням потрібної глибини під час буріння свердловин взимку. За холодної погоди рівень води може підвищитися. Недостатня глибина з цієї причини означає, що під час літньої засухи води у свердловині буде обмаль. Хоча фахівці завжди заздалегідь проводять розвідувальні роботи та визначають водоносний горизонт, через погодні умови можуть бути неточності.

Незважаючи на недоліки, багато клієнтів все ж замовляють буріння свердловин в зимовий період. Пам’ятайте, що такі роботи можна проводити лише тоді, коли середньодобова температура не нижча -5°С, також не повинно бути опадів. Тому уважно стежте за прогнозом погоди перед замовленням послуги та будьте готові до того, що фахівці можуть перенести виконання на інший день через погіршення умов.

Чи можна бурити навесні?

Потужна техніка дозволяє проводити роботи незалежно від сезону, проте весна вважається найгіршим рішенням. Причина – танення снігу та значне пом’якшення ґрунту як наслідок. Бурова техніка (навіть малогабаритні установки) важка, тому створює глибоку колію на вашій ділянці та поряд, де буде проїжджати. Лише уявіть стан землі, коли вона просохне. До того ж машини можуть застрягнути, витягувати їх доведеться ще важчою технікою, через що колії стануть глибшими, а загальний стан ділянки – ще гіршим.

Другий аргумент проти – підняття ґрунтових вод, через що важко прокладати труби. Якщо ви задумалися про організацію постачання води навесні, краще дочекатися літа або подумати про буріння свердловин в зимовий період – навіть промерзлий ґрунт краще, аніж весняне бездоріжжя.

Бурити взимку чи ні: робимо висновки

Остаточну відповідь можна знайти лише після консультації з фахівцями. Проводити буріння взимку можна, проте варто робити це за сприятливих погодних умов. Заздалегідь подумайте про підготовку – розчистку території, організацію освітлення, обігріву тощо. Якщо підійти до справи розумно, ви заощадите гроші, бо у зимовий сезон компанії роблять знижки.

Якщо пропозиція вас зацікавила, пишіть або телефонуйте фахівцям Aquamen. Ми проконсультуємо та домовимося про виїзд на ділянку для обстеження місцевості. 

06.21.2024
Категорія: Водопостачання
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description