Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Які водоносні горизонти є в Київській області, який обрати?

Які водоносні горизонти є в Київській області, який обрати?

Київська область має багато водних ресурсів, які займають значну частину її території. Однак наявність води в річках та озерах не гарантує її придатність для приготування їжі чи пиття. Необхідно мати дороге фільтрувальне обладнання для видалення шкідливих домішок. Ефективнішим рішенням може бути буріння свердловини та отримання води з підземних джерел. Проте, дебет та якість води різняться на різних глибинах, тому важливо правильно вибрати водоносний горизонт.

Водоносні горизонти Київської області

Водні горизонти – це межі між водонепроникними шарами мінеральних порід, де знаходяться запаси прісної води. Ці пласти повністю відокремлені один від одного, тому склад води, що міститься в них, може відрізнятися.

На території Київської області виділяють основні горизонти, які активно використовуються для видобутку питної води:

  1. Полтавський. В залежності від частини області глибина залягання варіюється від 15 до 65 метрів. Буріння до Полтавського горизонту є менш витратним у технічному та матеріальному плані, тому вартість свердловини в порівнянні з іншими горизонтами буде невисокою. Однак якість води тут не завжди відповідає вимогам. Зважаючи на близькість до ґрунтових вод, може бути підвищений рівень заліза та інших шкідливих домішок, що потрапляють у свердловину з поверхні.
  2. Бучацький. Ці води розташовані на глибині від 55 до 100 метрів, що забезпечує їх надійну ізоляцію від ґрунтових вод. Проте, значна глибина не завжди гарантує ідеальний хімічний склад. У деяких районах області в Бучацькому горизонті спостерігається підвищений вміст заліза, що пов'язано з геологічними особливостями регіону.
  3. Сеноманський. Як і в попередніх випадках, глибина залягання Сеноманського горизонту залежить від конкретного містечка або селища, тому вона знаходиться в межах від 50 до 150 метрів. Винятком є північні та південні частини області, де Сеноманський горизонт взагалі відсутній. Якість води тут на високому рівні, тому можна вважати її артезіанською. При виявленні недоліків в хімічному складі їх легко можна виправити за допомогою фільтрації.
  4. Юрський. Глибина залягання складає 300 метрів, починаючись на відстані близько 170 метрів від поверхні землі. Тут знаходиться вода, яка відповідає стандартам якості ДСТУ. Буріння до Юрського горизонту контролюється державою і можливе тільки з дозволу.

Варто відзначити, що Полтавський та Бучацький горизонти найчастіше використовуються в системах приватного водопостачання.

Відмінні риси водоносних горизонтів

Крім глибини, горизонти різняться за типом порід, що впливає на якість і хімічний склад води. Найпоширеніший Полтавський складається з піщаників, які мають високу проникливість, що дозволяє забрудненим поверхневим водам проникати туди.

Бучацький складається з вапняків та доломітів, його характеризує низька проникна здатність, що робить його менш продуктивним порівняно з Полтавським. Однак через високу якість води, його часто використовують під час організації індивідуальних систем водопостачання.

Сеноманський горизонт характеризується помірною проникністю та високою продуктивністю. Однак через значну глибину залягання, витрати на буріння свердловини дуже високі, тому він лиш інколи використовується для добування питної води.

Юрський горизонт, як і Бучацький, складається зі вапняків та доломітів, але значно продуктивніший за останній.

 

Який водоносний горизонт обрати

В Київській області рекомендується користуватися водою з неглибоких підземних джерел, які мають глибину до 50 метрів. Найкращими варіантами будуть джерела Полтавського та Бучацького горизонтів, оскільки вони мають достатній дебет, щоб забезпечити будинок якісною питною водою.

При виборі джерела слід враховувати місце розташування будинку. Якщо він знаходиться на схилі, рекомендується використовувати воду з верхніх водоносних горизонтів. Якщо ж ваш будинок розташований на рівнині, то слід добувати воду з нижніх водоносних горизонтів.

Щоб встановити оптимальний горизонт для добування води, професійні бурильники використовують результати геологічних досліджень та гідрологічних даних, а також інформацію про зони залишкового насичення та гідродинамічні характеристики потенційних водоносних горизонтів. Це дозволяє оцінити швидкість переміщення води, рівні її насичення та тиск. Також враховується кількість водоспоживачів та їх розташування

Співпраця з компанією Aquamen

Буріння свердловин для добування питної води – справжня наука, яка потребує комплексного дослідження та розрахунків. Та й без спеціального обладнання тут не обійтися.
При замовленні послуги буріння в Aquamen ви будете впевнені в тому, що дебет свердловини відповідатиме заявленому. Також компанія виконує весь комплекс робіт по облаштуванню свердловин, встановленню насосного обладнання та обладнання для фільтрування.
 

03.18.2023
Категорія: Водопостачання
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description