Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Що таке каналізація-септик?

Що таке каналізація-септик?

Одним з оптимальних способів організації водовідведення в приватному будинку виступає септик. Він набагато зручніший і екологічніший, ніж традиційна вигрібна яма, водночас дешевший - ціна септика під ключ складає від 10 000 грн, також він займає менше місця, ніж локальні очисні споруди. У статті розглянемо, що таке септик, у чому його плюси і мінуси, яким він буває і що враховувати під час вибору.

Що таке септик - визначення поняття

kanalizacziya-septik

Септик - це резервуар, куди стікають і де збираються каналізаційні відходи. Уся система в більшості випадків складається з двох колодязів:

  1. збірного - це повністю герметична ємність, звідки стоки не можуть потрапити в ґрунт, вона потрібна, щоб відокремити важкі фракції (вони осідають на дні);
  2. фільтраційного - у цій ємності дно відсутнє, замість нього укладають фільтраційну кулю з щебеню, гравію, піску, крізь яку очищені стоки йдуть у землю.

Як працює септик: спочатку стічні води потрапляють до першого колодязя, в якому важкі фракції відокремлюються й осідають на дно, далі мінімально очищена рідина методом переливу потрапляє до другого колодязя, звідки всмоктується в ґрунт. За малої вільної площі для встановлення двох колодязів можна використовувати один, але розділений на дві камери. У цьому разі обсяг стоків має бути меншим, про що треба пам'ятати.

Каналізація-септик: переваги та недоліки

Септик у приватному будинку характеризується такими перевагами:

  • Екологічний спосіб позбавлення від стоків. Оскільки перша камера або перший колодязь повністю герметичні, істотна частина відходів не потрапляє в ґрунт, не забруднюючи його. У ґрунт проникає вже очищена вода, що набагато безпечніше порівняно зі звичайною вигрібною ямою.
  • Низька ціна облаштування. Остаточна сума залежить від особливостей конструкції, кількості колодязів, матеріалу септика, проте вона менша, ніж у випадку з ЛОС.
  • Повністю автономна робота. Для функціонування септика не потрібні насоси, відповідно, він не споживає електроенергію.
  • Майже повна відсутність обслуговування. Єдине, що вам доведеться робити, - періодично викликати асенізатора для відкачування твердих мас. У середньому це потрібно раз на рік, але все залежить від обсягу стічних вод і самого септика, тобто від швидкості заповнення збірного колодязя.
  • Немає обмежень щодо використання побутової хімії. У деяких системах, де використовується біоочищення, існує заборона на застосування звичайних мийних засобів, оскільки вони згубні для бактерій, що розкладають відходи. У випадку з септиком такої проблеми немає, можна користуватися звичними засобами.

Що стосується мінусів, вони теж є, але ми б назвали їх умовними:

  • Виклик асенізатора. Це може стати проблемою, якщо у вас маленький септик і велика сім'я, проте вона вирішується ще на етапі проектування. Зверніться до наших фахівців, і ми точно розрахуємо, який обсяг колодязя вам потрібен, щоб асенізатор приїжджав якомога рідше.
  • Складність установки. Це справедливо тільки у випадках, коли ви вирішили займатися монтажем самостійно. Ми не рекомендуємо так робити, адже в процесі можна зробити помилки. Якщо відразу працювати з фахівцями, встановлення буде простим і швидким.
  • Потрібно багато місця. Площа необхідного вільного простору залежить від обсягу септика і кількості колодязів у системі. Однак розташувати його на ділянці набагато зручніше, ніж стандартну вигрібну яму, оскільки від будинку септик має бути на відстані 5-10 м, а яма - 20 м.
chto-takoe-septik

Як працює септик для приватного будинку і дачі?

Найпростіша каналізація-септик складається з трьох головних компонентів: двох колодязів і вентиляційної труби. Її встановлюють у збірному колодязі, її завдання - відведення метану і подача кисню. У герметичній ємності під впливом кисню відбувається бродіння, внаслідок якого утворюється метан. Якщо в нього не буде "виходу", тиск зросте настільки, що резервуар може лопнути.

Принцип роботи стандартного септика ми вже описали вище. У деяких випадках додатково облаштовують фільтраційне поле - систему з труб, за допомогою яких можна організувати зрошення ділянки. Це актуально, якщо об'єм стічних вод великий - у такому разі фільтраційне поле для поливу забезпечує суттєву економію рідини. Крім того, можна використовувати систему доочищення - її встановлюють у фільтраційний колодязь. Вона забезпечує високий ступінь очищення стоків і дає змогу використовувати воду в господарських потребах повторно.

Порівняння септика з іншими видами каналізації

Септик для будинку виграє порівняно з іншими способами водовідведення. Чим він кращий за стандартну вигрібну яму:

  • герметичний, тому не забруднює ґрунт;
  • вимагає набагато рідшого відкачування фекальних мас (вигрібну яму доводиться обслуговувати приблизно раз на місяць або частіше, все залежить від обсягу відходів);
  • не вимагає постійного контролю рівня заповнення і жорсткої економії води;
  • не провокує появи неприємного запаху на ділянці завдяки герметичності.

Що стосується локальних очисних споруд, септик виграє за такими параметрами:

  • займає набагато менше місця;
  • помітно дешевше в установці та обслуговуванні.

Хоч ЛОС і вважаються найкращим варіантом за відсутності централізованих комунікацій, вони виправдані за дуже великих обсягів стоків. Як правило, споживачами в цьому випадку виступають фермерські господарства, підприємства тощо. У приватному секторі їх теж встановлюють, якщо в будинку постійно проживає велика сім'я.

Види септиків

Залежно від матеріалу каналізація-септик у приватному будинку може бути змонтована з:

  1. Бетонних кілець. Це поширений варіант, який підходить для будь-якого ґрунту і рівня підземних вод, ціна септика з бетонних кілець починається з 35 000 грн. Ми в компанії Aquamen використовуємо пазо-гребневе з'єднання бетонних кілець, завдяки чому конструкція виходить герметичною, надійною і не зміщується по горизонталі. Між стиками укладається бентонітовий шнур для додаткової герметизації.
  2. Пластика. Переваги пластикових резервуарів - повна герметичність без додаткових зусиль, мала вага, проста установка, немає ризику корозії, хімічна нейтральність тощо. Однак під час монтажу пластикових септиків необхідно забезпечити тверду основу, щоб конструкція не пошкодилася при підвищенні рівня ґрунтових вод.

Вибір конкретного матеріалу залежить від особливостей ґрунту в регіоні та виділеного бюджету.

septik-eto

Що потрібно врахувати, якщо вирішили вибрати септик для приватного будинку?

Якщо збираєтеся робити септик на дачі, пам'ятайте про такі моменти:

  • Дотримуйтесь відстані від житлових будівель, саду і джерела питної води. Під час монтажу з нашою компанією можна не хвилюватися - ми суворо дотримуємося всіх санітарних правил.
  • Люки камер необхідно оснащувати замками, якщо в сім'ї є діти, - це потрібно для безпеки і запобігання нещасним випадкам.
  • Заздалегідь порахуйте, який обсяг вам потрібен, щоб потім не довелося економити воду. Добова витрата на одного дорослого в середньому становить 0,5 м3. Помножте це число на кількість членів сім'ї, і ви отримаєте потрібний обсяг септика.

Крім того, встановленням септика повинні займатися професіонали. Під час самостійного монтажу ви можете не врахувати різні нюанси, які призведуть до проблем у майбутньому

Висновки: кому підходить каналізація-септик?

Для будь-якого приватного домогосподарства в місті або за його межами каналізація-септик - це найкращий спосіб організації водовідведення, якщо немає можливості підключитися до централізованої системи. Він порівняно недорогий, екологічний, а в деяких випадках навіть дає змогу використовувати воду повторно. Його монтаж проводиться за день, тому вам не доведеться довго чекати. Залишайте заявку у нас на сайті, щоб отримати більше інформації та домовитися про виїзд фахівця на об'єкт.

06.21.2024
Категорія: Каналізація
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description