Aquamen

Aquamen: Чіткість Якість Відповідальність

Як утеплити свердлловину на зиму

Як утеплити свердлловину на зиму

За відсутності централізованого водопостачання в приватних заміських будинках в основному бурять свердловини. Це зручно, оскільки буріння свердловин дає змогу забезпечити домогосподарство чистою водою без перебоїв, однак у зимовий час через промерзання технічні пристрої можуть вийти з ладу, а труби - тріснути. Тому для всіх власників автономного водопостачання актуальним є питання, як утеплити свердловину на зиму, щоб продовжувати нею користуватися незалежно від погоди і без ризику. У статті розглянемо, які матеріали для цього застосовуються і як це зробити.

З чого почати утеплення свердловини?

Насамперед необхідно проаналізувати особливості клімату у вашому регіоні, а також подумати, як конкретно ви використовуєте свердловину. Якщо вона вам потрібна тільки в теплу пору року, на зиму достатньо консервації. У разі періодичного застосування в холодний сезон (у вихідні, раз на місяць тощо) можна організувати прогрівання труб, наприклад, нагрівальними кабелями. У такому разі вони нагріються за 10-15 хвилин, після чого свердловиною можна буде користуватися. Якщо це будинок із постійним проживанням, необхідне повноцінне утеплення - інакше обладнання може не витримати холодів, і ви надовго залишитеся без води, а також доведеться проводити дорогий ремонт.

Чим утеплити свердловину - матеріали та особливості

Утеплення свердловини може здійснюватися природними і синтетичними матеріалами, за різними технологіями, своїми руками і за допомогою фахівців. Вибір конкретного способу залежить від особливостей зими у вашій області та глибини промерзання ґрунту. Існує умовний поділ на помірні (найнижча температура - до -15°С) і суворі зими (бувають морози понад -15°С).

Утеплення свердловини в умовах холодної зими

На території України, особливо в північній її частині, до якої належить і Київська область, нерідко температура взимку опускається нижче -15°С. Тому для облаштування свердловини своїми руками необхідно заздалегідь запастися якимось із таких матеріалів:

  • Базальтова вата. Вона поширена для утеплення житлових будинків, проте характеризується істотним недоліком - здатністю вбирати вологу. У випадку з ватою знадобиться ще й якісна гідроізоляція, тому процедура вийде недешевою.
  • Пінопласт. Найпростіший варіант для самостійного облаштування, оскільки матеріал легкий, недорогий і не вбирає вологу.

Утеплення свердловини в умовах теплої зими

Коли низькі температури бувають рідко, можна скористатися простішими і доступнішими матеріалами для утеплення:

  • Солома, сухе листя. Це абсолютно безкоштовно - зібрати сухі рослини можна у себе в саду, на найближчому полі або в лісі. Однак органічні матеріали схильні до гниття, тому наступного року процедуру доведеться повторювати заново.
  • Тирса. Як правило, її змішують із глиною і засипають у котлован, виритий навколо свердловини. Спосіб вимагає трохи більшої кількості зусиль, але характеризується високою ефективністю.

Однак таке утеплення не є повністю надійним і основною рекомендацією, звичайно, є професійне облаштування свердловини після буріння, включно з утепленням.

Як утеплити свердловину на зиму своїми руками

Перша порада - вибирайте правильний час для процедури. Утеплення свердловини на зиму власноруч або за допомогою фахівців необхідно проводити до настання перших заморозків і холодів у принципі - в нашій місцевості ідеальним часом для цього буде серпень-вересень. Роботи в цьому випадку вести простіше, немає ризику залишитися без води, а ще ціни в профільних компаніях на таку послугу нижчі, ніж у холодний сезон. В інтернеті можна подивитися різні фото і відео на тему утеплення свердловини, а ми нижче розповімо основну інформацію про це.

Утеплення оголовка свердловини

Так називається частина кесона або приямка, через яку забезпечується доступ до резервуара. Який він має вигляд, можна подивитися на фото нижче.

kak-uteplit-skvazhinu-na-zimu

Для облаштування оголовка свердловини в зимовий період холодів найчастіше роблять короб з дерева, всередині якого розміщується теплоізоляція. Для цих цілей можна використовувати керамзит, скловату або інший матеріал.

Утеплення кесона

Так називається спеціальний резервуар, де розміщується все свердловинне обладнання. Він буває пластиковим або металевим, його основне завдання - захист свердловини від сміття, а також від промерзання. Однак без додаткових маніпуляцій під час суворої зими оснащення все одно може вийти з ладу, тому утеплення кесона свердловини - обов'язкова процедура.

uteplenie-skvazhiny-na-zimu

Перший крок - риття котловану глибиною від 2 м. Орієнтуйтеся на глибину промерзання ґрунту у вашій місцевості, для вірності додайте ще приблизно півметра. На дно необхідно укласти подушку з щебеню товщиною близько 10 см для підвищення стійкості конструкції. Далі безпосередньо встановити кесон, змонтувати оснащення в ньому, покласти утеплювач і кришку, а потім засипати котлован. Якщо бувають дуже сильні морози, раціональним рішенням стане встановлення всередині спеціального обігрівача.

Як теплоізоляція для стінок кесона підійдуть пінополістирол, пінопласт, які приклеюють клеєм або монтажною піною.

Дізнатися, скільки коштує установка кесона на свердловину з утепленням, можна зв'язавшись з представником компанії Аквамен за контактами, вказаними на сайті.

Утеплення приямка свердловини

Якщо з якоїсь причини не виходить змонтувати сучасний кесон, замість нього свердловину обладнують приямком із залізобетонних кілець. Така конструкція порівняно недорога, довговічна, стійка до зсуву ґрунту і значних навантажень, проте теж потребує додаткової ізоляції на випадок морозів.

Утеплення приямка свердловини здійснюється за таким самим алгоритмом, що й у випадку з кесоном. Єдиний момент: залізобетонні кільця навряд чи вийде змонтувати самостійно через їхню значну вагу.

Утеплення труб

Трубопровід, що веде від свердловини до точки споживання, теж схильний до негативного впливу морозу. Якщо він прокладений вище рівня промерзання, вода взимку може замерзнути, що спричинить розрив труби, дорогий ремонт і значні незручності. Утеплити труби можна різними способами:

  • Гріючий кабель. Він буває декількох типів, монтується всередині або зовні труби, забезпечуючи нагрівання води. Однак він передбачає додаткові витрати на електроенергію і ризик промерзання під час її відключення.
  • "Шкаралупа". Метод означає монтаж ізоляційного матеріалу (пінополістиролу, пінополіуретану тощо) навколо всієї труби, унаслідок чого вона стає укладеною у своєрідну шкаралупу, що захищає від холоду.
  • Монтаж додаткової труби. Вона виступає футляром, у якому розміщується безпосередньо водопровід, утримує тепло і не допускає промерзання.

Ще один варіант - розмістити труби нижче рівня промерзання ґрунту, однак це витратний захід, до того ж доступ до них для обслуговування буде складним.

Утеплення свердловини без кесона

Якщо ваша свердловина облаштована без кесона, для захисту від холоду взимку необхідно спорудити каркас із дерев'яних дощок або пластику навколо обсадної колони. Внутрішній простір заповнюють крихтою піноматеріалу, керамзитом або іншою ізоляцією.

Утеплення свердловин від компанії Aquamen

Організувати якісний захист свердловини та обладнання від замерзання можна і своїми руками, керуючись відео в інтернеті або порадами знайомих, проте краще довірити цю справу професіоналам. Якщо для вас актуальна ця процедура, телефонуйте або пишіть нам - фахівці Aquamen займаються облаштуванням свердловин понад 12 років, ми гарантуємо високу якість робіт.

11.20.2024
Категорія: Водопостачання
Замовте буріння свердловини у нас!
Ми з радістю відповімо на ваші запитання. Залиште заявку у формі нижче

замок Натискаючи кнопку Передзвоніть мені ви погоджуєтеся з Політикою обробки даних

image description